Реклама:
Звернення сім'ї за консультацією для планування вагітності, свідоме її участь у спеціальних дослідженнях, усвідомлення подружжям відповідальності за своє здоров'я та здоров'я майбутньої дитини допомагає якісному веденню вагітності, профілактиці ускладнень та народженню здорового, бажаного малюка.
У наш досить складний соціально-економічний час вперше мамами найчастіше стають або дуже молоді жінки віком 18-20 років, або 30 і більше років.
Будемо думати, що Ви належите до другої групи. У Вас є освіта, постійна робота, є будинок, люблячий чоловік, Ви самодостатні та впевнені у своїх силах. Саме час зайнятися питаннями майбутньої вагітності.
В останні роки при плануванні вагітності набула поширення «периконцепційна профілактика». Цим складним словосполученням позначають цілий комплекс заходів, спрямованих на забезпечення оптимальних умов для дозрівання яйцеклітини, її імплантації (тобто прикріплення до матки) та раннього розвитку ембріона.
Отже, це заходи, спрямовані на усунення деяких факторів ризику, поліпшення стану здоров'я майбутніх батьків та створення сприятливих фізіологічних умов у момент зачаття. Периконцепційна профілактика рекомендується всім сім'ям, які планують вагітність.
З оцінки стану здоров'я подружжя:
Взагалі ці заходи добре починати за 3-4 місяці до планованої вагітності. У період обстеження з метою профілактики ризику виникнення вад (особливо дефектів зарощення нервової трубки) ми призначаємо за 2-3 місяці до передбачуваного зачаття полівітамінний препарат «Елевіт Пронаталь» (пр-во Швейцарія), який містить вітаміни, макро- та мікроелементи у збалансованій кількості . Ефективність та безпека препарату підтверджується 15-річним досвідом застосування більш ніж мільйона вагітних у країнах Європи.
Але раптом Ви не встигли зробити ці обстеження заздалегідь, не впадайте у відчай - починайте зараз створення найкращих умов для розвитку статевих клітин і зародка.
Кожен місяць Ваш організм готує одну з 300 000 Ваших яйцеклітин до запліднення. Давайте допоможемо їй стати повноцінною, сильною, здоровою, адже саме вона несе у собі прообраз Вашого майбутнього малюка!
Існує кілька дуже простих, але дуже важливих порад. Насамперед ведіть здоровий спосіб життя!
Відмовтеся від алкоголю та тютюну. Навіть пасивне куріння шкідливе для плоду!
Відстаньте до протизаплідних таблеток, вони небезпечні для плоду. Пам'ятайте, що будь-які ліки можуть бути небезпечними для дитини. Тому якщо не можна відмовитися від прийому медикаментів, обов'язково порадьтеся з лікарем про їх вплив на яйцеклітини та зародок. Завжди є нешкідливі для них аналоги.
Спати потрібно не менше 8 годин на добу. Спіть з відкритою кватиркою (щоб не було протягу – закрийте її двома шарами звичайної марлі). Свіже повітря – Ваш друг!
Вчіться берегти своє здоров'я від осінніх та весняних простудних захворювань, уникайте багатолюдних місць. Гуляйте у парках, скверах, віддалених від автомагістралей. Для профілактики нежиті під час епідеміологічного неблагополуччя за простудними захворюваннями використовуйте оксолінову мазь для закладання в ніс або закладайте інтерферон. Можна обробляти носоглотку солоним розчином і закопувати в ніс соняшникову олію із соком часнику чи цибулі. Взагалі не шкодуйте додавати в їжу часник та цибулю. Ці заходи не шкідливі для плоду. Ну а якщо у Ваших рідних з'явився нежить – надягніть на них маски!
Отримуйте лише позитивні емоції. Стрес небезпечний для Вас і зовсім не потрібний Вашому майбутньому малюкові. Не сваріться, усміхайтеся частіше, вмійте радіти кожному дню, створюйте маленькі радості оточуючим і Вам вони повернуться сторицею!
Проаналізуйте свою роботу або навчання з точки зору шкідливості для плода. Комп'ютер і мобільний телефон стали невід'ємною частиною нашого життя. Є чимало доказів небезпеки здоров'ю електромагнітних випромінювань, особливо низької частоти. Кожне робоче місце оснащене комп'ютером створює своєрідне електромагнітне поле, радіус якого 1,5 м і більше, причому випромінювання виходить не лише від екрану, а й від задньої та бічних стінок монітора. Невидимі електромагнітні випромінювання особливо небезпечні для вагітних – вважають у Федеральному науковому центрі гігієни ім. Ф.Ф. Ерісмана. Тому рекомендується різко обмежити своє перебування у комп'ютера під час підготовки до зачаття. У вагітних, які працюють на комп'ютері часто 2ні з того ні з сього» відбуваються викидні, передчасні пологи, або дитина народжується з «дефектом». Тому, якщо Ваша трудова діяльність пов'язана з комп'ютером, роботодавець повинен на період вагітності надати іншу роботу, не пов'язану з комп'ютером.
А стільниковий телефон? Сьогодні здається, що деякі користувачі вже народилися з трубкою біля вуха. Численні спостереження закордонних фізіологів за користувачами приладів, що створюють електромагнітне поле довели, мобільний телефон негативно позначається на стані мозкових функцій людини, електромагнітне поле комп'ютера знижує імунітет людини, впливає на ендокринну систему.
А наші побутові помічники - телевізор, холодильник, пральна машина, фен, мікрохвильова піч і т.д. Вони полегшують життя сучасної людини, що вічно поспішає. Але хто з нас замислюється, що кожен із цих приладів здатний завдати раптового удару? Чим потужніший прилад, тим він небезпечніший, тому всі ці прилади не слід тримати в кімнаті, де людина спить.
Найчастіше вагітність настає в кінці другого - початку третього тижня, вважаючи від першого дня останньої менструації - це період найбільш підходить для зачаття плода.
Бажано зробити двох-трьох денну перерву в статевому житті перед цим періодом. Потрібно розповісти чоловікові, що не можна вживати алкоголь, навіть пиво, ходити у лазню, лежати у ванні з гарячою водою (тільки теплий душ). У жодному разі не сваритися. Тому що сперматозоїди дуже ніжні та розпещені істоти (не дарма їх в одному еякуляті за 20 млн шт!) вони здатні втратити свою активність від будь-якого навіть незначного стресу. Особливо шкідливо на них діє алкоголь. Сперматозоїди поводяться, як п'яні ще три доби, тоді, як їхній господар давно протверезів і включився до робочого ритму. Вони стають млявими і знижують можливість зачаття в 15 разів.Перед статевим актом у цей сприятливий період небажано сприцювання піхви, т.к. може змінитися кислотність піхви, т.к. сперматозоїди надзвичайно чутливі до хімічного складу середовища, в яке потрапляють – навіть слина діє на них згубно.
Після сім'явипорскування ймовірність зачаття підвищується, якщо жінка залишається в положенні лежачи на спині, підклавши під поперек подушку.
Отже, підсумовуючи сказане ми вважаємо, що звернення сім'ї за консультацією для планування вагітності, свідоме її участь у спеціальних дослідженнях, усвідомлення подружжям відповідальності за своє здоров'я та здоров'я майбутньої дитини допомагає якісному веденню вагіт
Дата публікації: 24.12.2022
Публікацію перенесено на новую страницу.
Statistics: 171