Реклама:
Даний список був складений головним чином, щоб привернути увагу до цієї проблеми практикуючих лікарів та фахівців, які безпосередньо займаються постачанням медустанов.
Крупні фармацевтичні виробники ліків (bigfarm) величезні суми витрачають саме на просування препаратів, на рекламу, на провідних фахівців – лікарів, а зовсім не на клінічні дослідження ефективності та безпеки. Клінічні випробування – це дуже дороге та тривале заняття, а ось реклама моментально приносить прибуток. Детальніше про недобросовісне просування ліків та підкуп чиновників, лікарів та експертів Для порожніх непрацюючих ліків лікарями навіть жартома була придумана нова фармакологічна група - фуфломіцини.
І дуже сумно, що фуфломіцини, як і раніше, залишаються лідерами продажів у країнах СНД.
Цей список був складений головним чином, щоб привернути увагу до цієї проблеми практикуючих лікарів та тих фахівців, які безпосередньо займаються постачанням медустанов. Насамперед нам хотілося звернути увагу на те, що у нас в країні величезні кошти викидаються на "ліки", ефективність яких не була доведена достовірними клінічними випробуваннями. І навіть у тому випадку, якщо під час проведених досліджень було доведено НЕефективність препаратів, багато з них завдяки зусиллям фармкомпаній продовжують призначатися лікарями у величезних масштабах.
МНН: ні - склад препарату невідомий!!!
Актовегін - це витяжка з крові великої рогатої худоби. Препарати, що містять компоненти тваринного походження вже давно заборонені в розвинених країнах, тому Актовегін у США та Західній Європі не застосовується та застосовується виключно у країнах СНД, Китаї та Південній Кореї. На офіційному сайті виробника та на офіційному сайті Актовегіна (http://www.actovegin.ru/) немає абсолютно НІЯКОЇ ІНФОРМАЦІЇ про те, що даний препарат рекомендований вагітним і про застосування Актовегіну для лікування ускладнень вагітності на сайті так само нічого не сказано, проте в Росії Актовегін призначається практично всім на будь-якій стадії вагітності, під час та після пологів.
Фрагмент інтерв'ю президента NycomedGroup Хокан Б'єрклунд та президента "Нікомед Росія-СНД" Йостен Девідсен виданню Секрет Фірми. (Джерело kommersant)
СФ: Препарат-блокбастер Nycomed - "Актовегін", що підвищує надходження кисню в клітини організму. Він займає третє місце в Росії з продажу серед лікарських препаратів, згідно з даними "Фармексперта". Однак інформації про нього немає ні на міжнародному сайті компанії, ні в якихось інших західних джерелах. Я змогла виявити згадку про "Актовегін" тільки на китайському сайті Nycomed, та й на російських ресурсах. Чому так? ЙОСТЕЙН ДЕВІДСЕН: Щоправда, ні? Я не знаю чому немає інформації. Це дивно, оскільки "Актовегін" — третій із продажу продукт у Nycomed Group, один із ключових.
СФ: Можливо тому, що через коров'ячий сказ у багатьох країнах продаж препаратів, що містять компоненти тваринного походження, заборонені, а "Актовегін" їх містить?
ЙД: Так, у низці європейських країн такі препарати заборонені, і там ми не продаємо "Актовегін". Втім, історично склалося, що основний ринок для "Актовегіна" - Росія та СНД. Nycomed запропонував цей продукт ще за радянських часів. Сьогодні тут реалізується 70% загального обсягу виробництва "Актовегіна".
СФ: Існує думка, що медична ефективність "Актовегіна" не доведена, оскільки він не піддавався клінічному дослідженню.
ЙОСТЕЙН ДЕВІДСЕН: У Росії клінічне дослідження препарату законодавчо не є необхідністю, тому його відсутність не може бути для нас проблемою. Чому ми її не проводимо? Тому що не маємо потреби це робити. Ми бачимо, що препарат потрібний російськими лікарями, вони його рекомендують пацієнтам. Це важливий момент, так як лікарі в Росії досить консервативні і дотримуються відомих технік лікування, що добре зарекомендували себе. У свою чергу, споживачі лояльні до "Актовегіну". До того ж альтернативних препаратів сьогодні не так багато. Без коментарів У 2008 році були завершені клінічні випробування, які проводилися на замовлення компанія Нікомед. були опубліковані – а ось чому здогадатися не дуже складно.
http://www.clinicaltrials.gov/ct2/show/results/NCT00483730
Відомо, що Актовегін свого часу посилено просувався професорами Верткіним і Чукановим в результаті чого Актовегін зайняв лідируючі позиції і зберігає їх досі з продажу серед лікарських препаратів. В офіційній інструкції до Актовегіна чітко сказано, що при застосуванні у вагітних жінок необхідно враховувати потенційний ризик для плода.
Цереброзилін - препарат для лікування хворих з порушеннями функцій центральної нервової системи, затримками розвитку, порушенням уваги, деменцією (наприклад, синдромом Альцгеймера), але в Росії, а також у Китаї, найбільш широко застосовується для лікування ішемічного інсульту.
У 2010 році CochraneCollaboration, найавторитетніша міжнародна організація, що спеціалізується на узагальненні відомостей про доказові дослідження, опублікувала огляд результатів рандомізованих клінічних випробувань церебролізину, проведених медиками Л. Зіганшиною, «А. нашим результатам жоден із 146 обстежуваних не показав покращень стану при прийомі препарату...
Немає жодних підстав для підтвердження ефективності застосування церебролізину в лікуванні пацієнтів з ішемічним інсультом». У відсотковому співвідношенні не було жодної різниці між кількістю смертей - б людина з 78 у групі, які отримували церебролізин, проти 6 з 68 у групі, які отримували плацебо.
Стан членів першої групи не покращувався в порівнянні з членами другої.
Проведені дослідження Арбідолу не дають підстав розглядати його як препарат із доведеною у випробуваннях активністю для лікування грипу. Дослідників із-за кордону по-справжньому цей препарат не зацікавив. Американська Food and Drug Administration відмовилася реєструвати Арбідол як лікарський засіб. Докладніше: Професор Василь Власов: Арбідол є малодослідженим препаратом
Але водночас у Росії Арбідол добре рекламуються і активно лобіюються на найвищому рівні. За дивним збігом обставин, керує фармацевтичною компанією Фармстандарт (яка виробляє Арбідол) давній друг сім'ї Голікової-Христенко - Віктор Харитонін.
Нещодавно були опубліковані цікаві матеріали у пресі та на телебаченні про співпрацю МОЗсоцрозвитку з компанією Фармстандарт. Матеріали на тему "Сімейна таблетка" та Стаття "Вірус наживи")
Інгавірін - імуномодулятор, використовується для профілактики та лікування застуди та грипу За запевненнями виробників, «ідея створення препарату, відомого сучасним споживачам як інгавірин, з'явилася на початку 1980-х років. Після серії багаторічних досліджень ефективності та безпеки інгавірін було подано на реєстрацію, яка завершилась у середині 2008 року».
Насправді, за словами професора Василя Власова, активна речовина препарату вітаглутам (дикарбамін) продавалася в Росії і до 2008-го — як стимулятор кровотворення у хворих, які отримують протиракову терапію. У цій якості ліки досліджувалися, але переконливих доказів ефективності отримано не було.
Інгаверін вийшов на ринок у 2008 році без повноцінних плацебо-контрольованих досліджень, а через лічені місяці почалася так звана епідемія свинячого грипу, яка сильно сприяла його продажам. Незважаючи на те, що науково обґрунтованих доказів ефективності інгаверину проти грипу немає, препарат був рекомендований до застосування МОЗ.
А головний терапевт РФ Олександр Чучалін заявив в інтерв'ю журналу «Вогник» у травні 2009 року: «Активність антивірусного препарату інгавірін набагато вища, ніж у того ж американського таміфлю.
Наш препарат легко вбудовується в геном вірусу А/H1N1 і швидко руйнує його. І інші небезпечні віруси також». Чучалін очолював групу розробників інгаверину
Препарат, зроблений з використанням екстракту печінки та серця неіснуючого птаха для боротьби з неіснуючим мікроорганізмом і при цьому не містить діючої речовини.
Під час епідемії іспанки в 1919 році французький епідеміолог Жозеф Руа за допомогою мікроскопа виявив у крові хворих на грип деякі загадкові бактерії, які він назвав Oscillococci і оголосив збудниками хвороби (поряд і навіть герпесом, раком ).
Згодом з'ясувалося, що збудниками грипу є віруси, які неможливо побачити за допомогою оптичного мікроскопа, а бактерії Oscillococci нікому, крім Руа, побачити не вдалося. Коли вакцина, зроблена Руа на основі оцилококів з крові хворих людей, не спрацювала, він, керуючись головним принципом гомеопатії - лікувати подібне до подібних, але в значно менших дозах, вирішив використати екстракт з печінки птахів - головних господарів вірусів грипу в природі.
>Тому ж принципу слідують і сучасні виробники оціллококцинуму, які як діюча речовина препарату вказують AnasBarbariaeHepatisetCordisExtractum - екстракт печінки та серця барбарійської качки.
При цьому, по-перше, виду AnasBarbariae не існує в природі, а качки, яких використовував Руа, називаються мускусними і в біологічній номенклатурі відомі як Cairinamoschata.
По-друге, відповідно до гомеопатичного принципу Корсакова, екстракт, за запевненнями виробників, розведений в 10 в 400 ступеня разу, що передбачає відсутність навіть однієї молекули діючої речовини оциллококцинуму в будь-якій упаковці препарату (для порівняння - кількість атомів у Всесвіті становить 1*10 80 ступеня).
Теоретично, весь оціллококцинум, проданий до кінця часів, можна було б зробити з однієї качиної печінки.
«З точки зору сучасної науки гомеопатичні засоби, до яких входить препарат оціллококцинум, не мають доведеної ефективності, а відсутність доказів ефективності та безпеки є підставою для того, щоб ліки не були дозволені до вживання, не кажучи вже про те, що виробник не може довести наявність у препараті заявлених компонентів», - каже професор Василь Власов, віце-президент Товариства фахівців доказової медицини.
Проте в рейтингу компанії Pharmexpert за 2009 рік оціллококцинум посідає друге місце серед найпопулярніших у Росії безрецегпл-р-них препаратів.
На думку експертів, які займаються моніторингом російського ринку, основна причина його популярності полягає в активній рекламній політиці виробників та любові жителів Росії до самолікування. На батьківщині препарату, у Франції, з 1992 року заборонено продаж у медичних цілях будь-яких засобів, приготованих відповідно до гомеопатичного принципу Корсакова, - за винятком оціллококцинуму.
Ці препарати використовуються в кардіології, акушерстві, неврології та інтенсивній терапії. Активно використовуються в Росії, але не використовуються в розвинених країнах. Вони ніколи не піддавалися серйозним дослідженням. Стверджується, що ці препарати мають у якийсь чудодійний спосіб покращувати обмін речовин, допомагати від багатьох хвороб, посилювати ефект інших препаратів.
Якщо ліки допомагають від усього, насправді не допомагають ні від чого. На певному етапі розвитку медичної науки ці препарати були досить популярними, проте досвід їх клінічного застосування показав низьку ефективність такої терапії. Насамперед неуспіх був пов'язаний із фармакологічною необґрунтованістю використання даного класу лікарських засобів. Очевидно, що введення АТФ ззовні з фармакологічної точки зору не має значення, оскільки цей макроерг утворюється в організмі в незрівнянно великих кількостях. Використання його попередника інозину (рибоксину) також не може гарантувати збільшення пулу «готового» АТФ у клітинах міокарда, оскільки і доставка деривату пурину та його проникнення в клітину в умовах ішемії досить утруднено.
МНН: відсутній
До призначення пробіотиків у розвинених країнах ставляться з великою обережністю. Препарат лінекс створений на основі біфідобактерій, лактобацил та ентерококів і призначений для покращення флори кишечника, що постраждала від прийому антигістамінних препаратів та антибіотиків.
Однак у силу виробничих особливостей ефективність препарату прагне нуля. За запевненнями виробників, в одній капсулі лінексу міститься 1,2*10" живих, але ліофілізованих (тобто висушених вакуумним способом) молочнокислих бактерій.
По-перше, саме це число не таке вже й велике - порівнянну кількість бактерій можна отримати, споживаючи щоденну норму звичайних кисломолочних продуктів.
По-друге, при блискуванні, тобто вакуумному пакуванні препарату в капсули, в яких він надходить у продаж, порядку gg% відсотків бактерій, ймовірно, гине.
Нарешті, порівняльний аналіз сухих і рідких пробіотиків показує, що в перших бактерії надзвичайно пасивні, тому навіть ті з них, яким вдалося пережити блістування, практично ніколи не встигають позитивно впливати на імунну систему людини.
Препарати нешкідливих бактерій (пробіотиків) для заселення кишечника застосовуються в європейській медицині близько ста років завдяки дослідженням Іллі Мечникова. «Але лише недавно для окремих препаратів у добрих дослідженнях було виявлено корисний ефект у профілактиці інфекцій у дітей, – каже професор Власов. –
Саме незначність розміру ефекту не дозволяла його переконливо виявити раніше. У Росії популярність пробіотиків безпрецедентна, оскільки виробники вміло підтримують химерну ідею «дисбактеріозу» - стану нібито порушеної мікрофлори кишечника, що нібито лікується пробіотиками».
Probiotic products contain different strains of bacteria at varying doses It's no clear which bacteria are most helpful or what doses are needed.
Пробіотичні продукти містять різні штами бактерій і їх дози різні. Не зрозуміло, які бактерії насправді корисні або які дози необхідні для їх дії.
Джерело : http://www.mayoclinic.com
Не більше ніж м'ятна цукерка, що має віддалене відношення до медицини. Непогано освіжає подих.
Відчувши біль у серці, людина кладе під язик валідол замість обов'язкового в таких ситуаціях нітрогліцерину і їде з інфарктом до лікарні.
Сьогодні до застосування не рекомендується: жодне доброякісне дослідження клінічно значущих ефектів у нього не виявило.
Це речовина, що отримується з листя рослини Vincaminor. Препарат мало вивчений. Тому в США та багатьох інших країнах належить до БАД, а не до ліків.
$15 баночка на місяць прийому.
У Японії вилучено з продажу через явну неефективність.
ТОРГІВЕЛЬНЕ НАЙМЕННЯ: Ноотропіл МПН: Пірацетам
Ноотропний препарат, використовується для поліпшення обмінних процесів, що відбуваються в корі головного мозку є саме слово "пірацетам". Ця речовина досить широко застосовується у неврологічній, психіатричній та наркологічній практиці. У базі даних Medline вказані публікації 1990-х років про клінічні дослідження, згідно з якими пірацетам помірно ефективний при відновленні пацієнта після інсульту, а також у лікуванні деменції та дислексії. Однак результати рандомізованого багатоцентрового дослідження PASS (PiracetaminAcuteStrokeStudy) 2001 показали відсутність ефективності пірацетаму в лікуванні гострого ішемічного інсульту. Інформація щодо поліпшення роботи кори головного мозку у здорових людей після прийому пірацетаму також відсутня. В даний час його виключено американською FDA зі списку лікарських засобів і віднесено до біологічно активних добавок (БАД).
Він не дозволяється до продажу в аптеках США, проте його можна замовити через інтернет або ввезти з сусідньої Мексики.
У 2008 році Формулярний комітет Британської академії медичних наук зробив заяву про те, що "результати рандомізованих клінічних досліджень (1990-х років. - Esquire) щодо використання ноотропного препарату пірацетам були методологічно помилковими".
Проте в деяких випадках він може допомагати людям похилого віку з когнітивними розладами. Люди, які вживали пірацетам у поєднанні з ЛСД та МДМА, стверджували, що він допомагає контролювати сильний наркотичний ефект. У Росії її пірацетам активно використовують у терапії розумових функцій в дітей із синдромом Дауна. Однак згідно з дослідженням, проведеним у 2006 р. групою вчених на чолі з Ненсі Лобаф, пірацетам не підтвердив своєї ефективності у цій сфері: у 18 дітей із синдромом Дауна після чотиримісячного курсу когнітивні функції залишилися на колишньому рівні, у чотирьох випадках спостерігалася агресія, у двох – збудливість , в одному - підвищений інтерес до сексу, в одному - безсоння, в одному - відсутність апетиту. Вчені дійшли висновку: "Пірацетам не має доведеного терапевтичного ефекту щодо поліпшення когнітивних функцій, але має небажані побічні ефекти".
- використовуються тільки в СНД Пошук по медлайну не виявив жодного рандомізованого плацебо контрольованого дослідження на людях
Діюча речовина цих ліків - комплекс поліпептидів, одержуваних шляхом екстракції з вилочкової залози (тимусу) великої рогатої худоби. Спочатку сировина виготовлення препаратів надходила з Ленінградського м'ясокомбінату. Лікарі широко призначали тималін (ін'єкції) та тимоген (краплі в ніс) дорослим та дітям як імуномодулятор та біостимулятор при станах та захворюваннях, що супроводжуються зниженням імунітету, у тому числі при опіках та відмороженнях, гострих та хронічних гнійно-запальних захворюваннях кісток тканин та шкіри, гострих та хронічних вірусних та бактеріальних інфекціях, різних виразках, а також у терапії при туберкульозі легень, розсіяному склерозі, облітеруючому атеросклерозі, ревматоїдному артриті та для ліквідації негативних наслідків променевої та хіміотерапії. У базі даних публікацій з медицини Medline значиться 268 статей, що згадують тималін і тимоген (253 — російською мовою), але жодна з них не містить інформації про повноцінне (подвійне, сліпе, рандомізоване) дослідження безпеки та ефективність цих препаратів.
У 2010 році на конгресі «Людина та ліки» було заслухано доповідь аспіранта кафедри клінічної фармакології Московської медичної академії ім. Сєченова, кандидата медичних наук Ірини Андрєєвої, яка стверджувала, що «ефективність та необхідність застосування таких препаратів, як тимоген, тималін та інших імуномодуляторів, які набули широкого поширення в російській лікарській практиці, у клінічних дослідженнях не доведено». На думку фахівців Інституту гематології РАМН, «доказів ефективності застосування тималіну та тимогену у комплексній променевій терапії немає».
«Сама концепція „зниження імунітету" та можливість його „підвищення" є потворним спрощенням знань про складну систему імунітету, — каже професор Василь Власов. — Жоден із „стимуляторів імунітету", на кшталт левамізолу, тималіну, аміксину — їх безліч на російському ринку — не має переконливих доказів корисності, якщо, звичайно, не вважати за користь прибуток виробника».
Не проводилося великих досліджень, всі статті на Pubmed, в основному, російського походження. "Дослідження" проводилися в основному на мишах.
Виробники запевняють, що він зцілює, продовжує життя та молодість. Не варто вірити в казку про чудодійний препарат, який не тестувався в експериментальних дослідженнях лише тому, що це дорого.
Фармкомпанії вкладають сотні мільйонів доларів у випробування препарату, навіть якщо є невелика надія, що вдасться довести його ефективність. Залишається тільки здогадуватися, чому ці дослідження щодо вобензиму не зроблено досі. Проте великі кошти вкладаються в його рекламу.
Ефективність не доведена
Ефективність не доведена
Клінічно доведено, що Корвалол (до його складу входить сильнодіючий засіб - фенобарбітал) не впливає на перебіг та результати серцево-судинних захворювань і в той же час доведено, що фенобарбітал, що входить до їх складу, накопичується в тканинах. і згодом їх руйнує. Фенобарбітал заборонений у більшості розвинених країн - у нас же препарати, що містять Фенобарбітал (Корвалол, Валокордін), продаються без рецепта. Препарат валокордин, що володіє снодійною, судинорозширювальною, седативною та спазмолітичною дією, був розроблений у 1963 році в Німеччині, а корвалол - майже повний радянський аналог. Окрім іншого ці «народні засоби від усіх серцевих хвороб» містять психотропні компоненти - етиловий ефір а-бромізовалеріа-нової кислоти (близько 3%) і фенобарбітал (1,12%) -і тому зовсім невідомі за межами Східної Європи, а в США і зовсім заборонені до ввезення.
За словами професора Василя Власова, «ці препарати зареєстровані як серцевий засіб, але при серцевих захворюваннях вони марні. Історія створення валокордину посилає на ті часи, коли всі хвороби модно було лікувати сном.
Насправді обидва препарати мають виключно седативну дію, яка вкрай приємна для людей похилого віку, особливо жінок, які соромляться випити чарку горілки за обідом.
Лікувальний ефект препаратів ніякими клінічними дослідженнями не доведений». У 2008 році корвалол і валокордин почали вилучати з вільного, безрецептурного продажу, але протести населення змусили представників Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків заявити, що валокордин і корвалол, а також інші медичні препарати, що містять незначну кількість сильнодіючих і отруйних речовин, будуть по - як і раніше, продаватися без рецептів.
- використовується для лікування хронічної венозної недостатності, гострого коронарного синдрому, інфаркту міокарда. Головна функція цієї «нано-ліки» - розчинення тромбів - повинна зробити його унікальним засобом від багатьох захворювань кровоносної системи. Препарати, здатні розчинити тромб та відновити кровообіг, зазвичай випускаються у вигляді розчинів. За словами розробників, вчених Новосибірського інституту ядерної фізики, тромбовазим — «перший у світі тромболітик у таблетках».
«Це як мікрохірург, - каже директор Сибірського центру фармакології та біотехнології Андрій Артамонов. — Він бігає судинами і з'їдає згустки крові, не чіпаючи здорових тканин, тому, по-перше, немає побічних ефектів, по-друге, технологія дозволяє знизити токсичність у десятки разів».
Тромбовазим виготовляють із рослинної сировини, обробляючи його пучком електронів, при цьому відбувається з'єднання полімерів з біомолекулами. Електронно-променевий метод, як стверджують вчені-фізики, «вбиває всі токсини та мікроби», чого не можна досягти при традиційній хімічній обробці.
За показанням «лікування хронічної венозної недостатності» тромбовазим був зареєстрований у 2007 році. Відповідно до бази даних Росздравнадзора компанії-виробнику видавалися дозволи на проведення клінічних досліджень ефективності препарату при гострому коронарному синдромі, гострому інфаркті міокарда та тромбозі сітківки, але за цими показаннями він поки не зареєстрований. «Наведений матеріал виглядає сумнівно, — каже заступник голови Формулярного комітету РАМН Павло Воробйов. — Тромболітик зазвичай вводиться внутрішньовенно навіть усередину тромбу, і уявити всмоктування такої речовини з наявністю біохімічної мішені важко. Як і те, що опромінений чимось порошок із рослин отримує нові надприродні властивості». Виробники, не чекаючи реєстрації, давно випустили тромбовазим на ринок — як основу БАДу DNI.
1. Метааналіз кокрейнівського огляду підтвердив низьку ефективність препарату в лікуванні стабільної стенокардії в порівнянні з плацебо.
2. Проспективне багатоцентрове дослідження EMIP-FR, що об'єднало 19 725 учасників, не виявило різницю між результатами лікування передукталом і плацебо за основним результатом — частотою смертей на ранніх термінах.
3. Продуктал у дозі 60 мг на добу не впливає на толерантність до фізичного навантаження та діастолічну функцію міокарда у хворих з Х-синдромом
Діюча речовина очних крапель тауфон - 2-аміноетансульфонова кислота - у невеликих кількостях присутня в тканинах та жовчі тварин, у тому числі людини. Друга назва кислоти - таурін - походить від латинського taurus («бик»), оскільки вона вперше була отримана німецькими вченими Фрідріхом Тідеманом та Леопольдом Гмеліном з бичачої жовчі. Таурін використовується як у фармацевтиці, так і в харчовій промисловості – це звичайний компонент багатьох «енергетичних напоїв». Для медичного застосування таурін випускається в Росії у вигляді 4% водного розчину під назвою тауфон, який призначають дорослим при дистрофічних ураженнях сітківки ока, катаракті, глаукомі, а також як засіб стимуляції відновлювальних процесів при травмах рогівки.
Однак жодних наукових доказів ефективності препарату не існує: згідно з базою даних Росздравнадзора, клінічних випробувань тауфону в Росії не проводилося, а в міжнародній базі Medline є лише одна публікація, що свідчить про зв'язок таурину з офтальмологією (ThimonsJ.J. ., HansenD., Nolfi J. Understandingtaurineanditspossibleroleinocularhealth // OptometricManagement. April, 2004).Її автори розповідають про клінічні випробування свого унікального винаходу - рідини, що чистить і зволожує, для контактних лінз CompleteMoisturePlus, виготовленої на основі таурину. Згідно статті таурін «може захистити лінзи і, відповідно, очі від сухості, що виникає при роботі за комп'ютером, пошкоджень і сприяє його зволоженню... Однак з повною точністю визначити роль таурину в оздоровленні очей ми поки не можемо».
У західних аптеках краплі на основі таурину відсутні. Не доведено можливості попередити розвиток катаракти та відсунути терміни операції;
Есенціалі, як і численні препарати-аналоги, нібито покращує стан печінки. Переконливих даних про це немає, виробники не прагнуть їх активно випробовувати. А наше законодавство дозволяє виводити на ринок препарати, які не пройшли правильних подвійних сліпих контрольованих випробувань. Немає досліджень, що відповідають принципам доказової медицини, що підтверджують ефективність Ліволіну та його аналогів у лікуванні захворювань печінки взагалі, та жирового гепатозу зокрема.
створений на основі панкреатину з підшлункової залози свиней, який повинен компенсувати недостатність зовнішньосекреторної функції підшлункової залози та покращувати перетравлення їжі в кишечнику. За заявами виробників, мезім-форте виробляється в блістерах, оболонка яких захищає чутливі до шлункового соку ферменти і розчиняється тільки в лужному середовищі тонкого кишечника, де і звільняє панкреатичні ферменти, що входять до складу препарату - амілазу, ліпазу і протеази, що полегшують перетравлення вуглецю. білків. Однак у 2009 році президент Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Валерій Печаєв заявив, що дослідження препарату, проведене лабораторією фарманалізу ДП «Державний фармакологічний центр» МОЗ України та Державною інспекцією з контролю за якістю лікарських засобів, показало його повну неефективність. За словами Пачаєва, у мезим-форті відсутня кишково-розчинна оболонка, через що ферменти розчиняються кислотою ще в шлунку і не дають жодного ефекту.
Представники компанії Berlin-Chemie не стали спростовувати або підтверджувати цей факт, проте випустили заяву у відповідь, в якій говорилося: «До самого Валерія Печаєва є питання. Справа в тому, що Печаєв є, до того ж, генеральним директором фармацевтичної компанії „Лекхім", яка, до речі, випускає конкурентний препарат — панкреатин».
«Вплив ферментів на організм досі повністю не вивчений, - каже професор Василь Власов. — Мезим-форте, як і панкреатин, є препаратом масового попиту, відповідно, підходить усім, а отже, не підходить нікому. Якщо людина має захворювання — недостатність конкретного ферменту, — його треба лікувати конкретним ферментом. Не може бути так, щоб усім без винятку не вистачало єдиного ферменту, який усім би одночасно допоміг ». Експерти пояснюють популярність мезима-форте, порівняно з аналогами, масованою рекламною кампанією. При цьому знаменитий слоган «для шлунка незамінний» має мало відношення до реальності, оскільки якщо мезим-форте і працює, то не в шлунку, а в кишечнику.
Позиціонується як анксіолітик - психотропний засіб, що пригнічує тривогу, страх, занепокоєння, емоційну напругу. До складу Ново-пасита входить комплекс рідких екстрактів лікарських рослин (валеріана лікарська, меліса лікарська, звіробій продірявлений, глід звичайний, пасифлора інкарнату (страстоцвіт), хміль звичайний, бузина чорна) гайфенезин.
Саме гвайфенезину приписується анксіолітична дія препарату. Тим часом, гвайфенезин є лише муколітиком і не може надавати дії яке приписується препарату. Втім, пропустити перед сном трохи спирту - ще нікому не заважало.
Для простої настоянки з трав коштує дорого. При просуванні свого товару виробник активно використовує "індивідуальну роботу з ключовими фахівцями та лікарями".
При активному лобіюванні виробників вітамінів у нас була створена спеціальна програма із забезпечення вітамінними препаратами вагітних - Наказ МОЗ соціального розвитку Росії №50 від 19 січня 2007 р. «…Забезпечення медикаментами (фолієва кислота, калій йодид , заліза (III) гідроксид полімальтозат, заліза фумарат+фолієва кислота, вітамін Е, кальцію карбонат) жінок у період вагітності, здійснюється відповідно до переліку життєво необхідних та найважливіших лікарських засобів…»?
Насправді, кількість Фолієвої кислоти при вагітності не знижується, і її запасів цілком достатньо.
Віз рекомендації свої пише - по фолієвій кислоті - для недорозвинених голодуючих країн, куди Росія не ставитиметься. Щодо заліза. Якщо дефіциту немає – давати його зовсім не треба. Але ВОЗівські люди навіть про гідремію вагітних не чули. Їм будь-яке зниження гемоглобіну – анемія.
Ми цю тему озвучили, і зараз нормальні люди (усім голову не пришиєш) залізо вагітним не дають. Доказів на користь прийому вітамінів В, С, D, Е і магнію немає. Джерело - з відповіді професора Воробйова П.А.
не застосовуються в розвинених країнах з кінця 70-х років минулого століття. Докладніше про Циннарізіну
У фахівців також безліч питань щодо застосування Інтерферону для профілактики грипу. Ідея використовувати місцево інтерферон для профілактики грипу сама по собі абсурдна. Ніде у світі фармацевтичним компаніям така ідея на думку не спала. До цього часу не було проведено рандомізованого, контрольованого дослідження, яке демонструє ефективність інтраназального терферону (інтерферону як такого в препараті немає).
А тому, в сучасному світі подібні препарати розглядаються як спосіб отримання неправедних доходів окремими особами за рахунок заморочування голови населенню.
Як би ви не захищали від вірусу епітелій носоглотки, толку від цього не буде, бо вірус спокійнісінько транзитом проходить ця ділянка з повітрям, що вдихається, і заселяє переважно епітелій трахеї. З використанням крапель інтерферон здатний діяти лише місцево, в осередку реплікації вірусу, тобто. тільки там, куди потрапляють краплі (явно не в трахею!). Малоефективний він і для носоглоткових ГРВІ (застуди), оскільки механізм його дії не забезпечує повну блокаду вірусів від проникнення в клітини.Тим не менш, серйозні дослідження в цьому напрямку були проведені, і з них зроблено поки що лише один висновок: профілактичне застосування безглуздо, бо сам по собі інтерферон викликає місцеві ефекти на слизовій оболонці носа невідмінні від самої застуди, а тому жодні комерційні препарати у вигляді інтраназального інтерферону не отримали ліцензії в жодній розвиненій країні.
Місцеве використання інтерферону в крапельках виправдало себе тільки в офтальмології для профілактики та лікування вірусних інфекцій очей.
- пустушка спрацьовує ефект плацебо.
(основний компонент - екстрактлистя гінкго дволопатевого)
Вищеперелічені препарати настирливо просуваються фармкомпаніями і досі активно призначаються в нашій країні. Причому деякі з них, такі як Актовегін, Арбідол, Лінекс, Есенціалі, вже багато років перебувають у списках лідерів продажів. Призначення всіх цих ліків цілком і повністю лежить на совісті лікаря і в першу чергу говорить про його непрофесіоналізм.
Дуже не хочеться усвідомлювати, що неефективні препарати в нашій країні можуть призначатися лікарями з корисливих спонукань. Перелік далеко не повний - ще маса препаратів (близько 200) знаходиться "під підозрою", але для включення до нашого списку нам не вистачає достовірних матеріалів, що доводять їхню неефективність. Завантажити список ліків з недоведеною ефективністю можна тут Лікар зобов'язаний знати, чим і як лікувати своїх профільних пацієнтів з урахуванням стандартів, принципів доказової медицини і т.д. Але у житті це не завжди так. Звичайно, після прийому в поліклініці або в перервах між операціями далеко не кожен блукатиме кокранівськими бібліотеками та подібними англомовними ресурсами. Більшість працює по-старому" - мало чим цікавиться - і проблемою ефективності ліків, у тому числі. За більшістю нозологій єдиних стандартів лікування немає досі. приділяється пильна увага.
Великий резонанс у суспільстві викликала публікація книги Ендрю Четлі, в якій порушуються питання, пов'язані з необґрунтованим призначенням малоефективних препаратів.
Ще раз наголошую, що опублікований список не є офіційним — він далеко не повний і цей список цілком може містити неточності, тому робота над ним продовжуватиметься. Якщо, ви у вас буде бажання внести поправки, щоб зробити список неефективних ліків повнішим — ви залишити свій коментар. Бажано у своєму листі вказати посилання на конкретне дослідження або джерело матеріалу. Докази, на кшталт «... а мені ось Арбідол дуже навіть допомагає» відставте будь ласка для жіночих форумів
Також рекомендую заглянути на джерело, автори говорять про те, що список ще далеко не повний і постійно доповнюється та редагується.
Автор статті: Дмитро Болотов
Дата публікації: 02.12.2023
Публікацію перенесено на новую страницу.
Statistics: 328