Реклама:
Ранні ознаки облисіння не можна залишати поза увагою. Слід з юнацького віку піклуватися про волосся, і тоді шансів зберегти шевелюру до старості буде набагато більше.
Алопеция (облысение) – проблема, с которой сталкивается большинство представителей сильного пола в том или ином возрасте. Причины этого явления различны: гормональные нарушения, заболевания щитовидной железы, последствия приема лекарственных препаратов, стрессы и пр.
У більшості випадків, алопеція має спадковий характер і обумовлена надлишком в організмі тестостерону (чоловічого статевого гормону). Саме рівнем тестостерону визначається момент початку патологічного процесу та тип алопеції. Як відомо, одні чоловіки починаю лисіти з чола, інші - з скронь, треті – з верхівки. Швидкість втрати волосся може варіювати і залежить від спадковості: в одних процес розтягується на десятиліття, інші ж за три-чотири роки стають практично повністю лисими.
Нерідко втрата волосся починається в молодому віці, і цей факт свідчить про те, що з роками ситуація посилюватиметься. Сучасним чоловікам доводиться стикатися з алопецією набагато раніше, ніж їхнім предкам. Погана екологія, куріння, алкоголь, неправильний спосіб життя, напружена розумова діяльність з неминучими стресами призводять до передчасної втрати волосся набагато раніше, ніж це передбачено природою. Тому 2/3 наших сучасників починають лисіти не в 35-40 років, як їхні діди і прадіди, а вже у віці 25-30 років з розчаруванням відзначають у себе залисини, що починаються. І лише п'ята частина чоловіків підходять до п'ятдесятирічного рубежу з цілісним волосяним покривом.
Для того, щоб розібратися в глибинних причинах алопеції, потрібно знати структуру волосся, мати уявлення про його життєвий цикл і харчування. До складу волосся, як та інших тканин людського організму, входять вітаміни, мінерали, амінокислоти та інші важливі елементи. Недостатнє їх надходження в організм завжди негативно відбивається на стані волосся. Багато залежить також і від процесу кровообігу в шкірі голови, адже саме кровоносна система доставляє в волосяну цибулину поживні речовини, необхідні для росту волосся.
Боротьба з алопецією буде тим більш результативною, чим раніше буде розпочато. З урахуванням спадковості, наявності гормональних відхилень, сумнівного способу життя та поганої екології, потрібно починати профілактику облисіння якомога раніше, не чекаючи появи перших неприємних симптомів у вигляді легких залисин та лисин. Ранні ознаки облисіння не можна залишати поза увагою. Слід з юнацького віку піклуватися про волосся, і тоді шансів зберегти шевелюру до старості буде набагато більше.
Раціон харчування повинен включати овочі, фрукти, зелень, горіхи, бобові, морепродукти, що містять полінасичені аміноксилоти, вітаміни та мікроелементи. Хорошою профілактикою алопеції є щоденний ручний масаж голови, що стимулює кровообіг. З роками слід перейти на догляд за волоссям за допомогою спеціальних антивікових засобів.
Хорошого ефекту можна досягти за допомогою ополіскування волосся відварами мати-й-мачухи, календули, кореня лопуха. Існують і спеціальні шампуні, склад яких розроблено з урахуванням захисту від випадання волосся. Їх називають стимуляторами росту, і як приклад можна навести шампунь Alerana.
Якщо ознаки облисіння вже мають місце, підійде живильний та тонізуючий шампунь Alerana інтенсивної дії. До його складу входять натуральні компоненти женьшеню і каштану, що зміцнюють волосся і запобігають появі сивини.
Зусилля, спрямовані на збереження волосяного покриву, окупляться сторицею. Турбота про свою шевелюру з юних років – ndash; це надійна інвестиція у власний імідж у майбутньому.
Дата публікації: 24.05.2023
Публікацію перенесено на новую страницу.
Statistics: 253