Реклама:
Фахівці офтальмологи докладають усіх зусиль, щоб виявити та усунути причину захворювання, оскільки від цього залежить результат лікування.
Лікар повинен знати:
Далі розпочинається загальне обстеження. Лікар вивчає сенсорні та моторні функції обох очей, задіює різні прилади та методики. При діагностиці косоокості активно використовують гаплоскопію, метод Гіршберга. Додаткові процедури призначають в індивідуальному порядку, з особливостей клінічного випадку. За результатами обстеження лікар ставить остаточний діагноз та підбирає оптимальне лікування.
Успішність лікування багато в чому залежить від часу, коли батьки вперше привели дитину до лікаря. Чим раніше буде розпочато терапію, тим більше шансів досягти повного одужання. При деяких формах косоокості вилікуватися без операції неможливо.
Найчастіше лікування дитячої косоокості відбувається за допомогою оклюзії (закривання) здорового ока та спеціальних навантажень на косить, при цьому регулярно перевіряють гостроту зору. Найчастіше призначають окуляри із біфокальними, призматичними лінзами, лінзами Френеля. З їх допомогою мозок «вчиться» сприймати і аналізувати зображення, отримані від ока, що косить. Окуляри забезпечують тренування м'язів очей. Поступово кут нахилу вирівнюється.
Лікування за допомогою окулярів доповнюють апаратними методиками. Ортоптичні методики спрямовані тренування бінокулярного зору. Плеоптичні – забезпечують навантаження на око, що косить, за рахунок чого покращується його робота.
Для підвищення ефективності лікування призначають медикаменти (з особливостей клінічного випадку). Препарати покращують трофіку тканин, розслаблюють м'язи, запобігають спазму зіниці тощо.
Хірургічне лікування рекомендується дітям віком від 4 років, якщо консервативні методики не принесли бажаного результату. Після операції підбирають тренувальні вправи та проводять апаратні процедури.
Новим методом лікування косоокості є хемоденервація (уколи ботулотоксину в спазмований очний м'яз). Методику застосовують при паралітичній косоокості, а також якщо всі інші способи протипоказані.
Специфічної профілактики захворювання немає. Рекомендовано не пропускати планові огляди у дитячого лікаря-офтальмолога, забезпечувати дітям повноцінне здорове харчування, приділяти достатньо часу адекватним фізичним навантаженням. Спеціалісти серед іншого радять:
Дата публікації: 09.03.2024
Публікацію перенесено на новую страницу.
Statistics: 327