Реклама:
Відкидаючи присутність близької людини, чоловіка в ліжку, ми усуваємо його з області своїх тілесних відчуттів, і тим самим відмовляємося від тієї психологічної опори, якою є подружжя одне для одного.
І тому сьогодні я хочу звернути увагу саме на маркерні моменти, що виникають задовго до розвитку сексуальної холодності.
Розглядаючи лише одну з різноманітних граней нашого «ліжкового» життя, я хочу зосередитися на тому, як ми спимо з нашим партнером.
Слід сказати, що за традицією, що дісталася людству ще з часів суворого печерного досвіду та полювання на мамонтів, ліжко (тобто те місце, де людина спить) завжди була для нього найбезпечнішим місцем в навколишньому. його (часто вельми і вельми небезпечному) світі. Так, це закладено в нас уже генетично, ми хочемо цього чи ні. І безперечно, присутність у ліжку поряд з нами близької людини, чоловіка, закладає в нашу підсвідомість душевний комфорт, стабілізує почуття безпеки. І навпаки, якщо під час сну ми не відчуваємо поряд із собою близьку людину, то із системи психологічного захисту у нас випадає найважливіша ланка — один із факторів, що стабілізують. Відкидаючи присутність близької людини, чоловіка в ліжку, ми усуваємо його з області своїх тілесних відчуттів, і тим самим відмовляємося від тієї психологічної опори, якою є подружжя одне для одного.
Вже давно серед фахівців, які займаються питаннями сексуальних взаємин, утвердилася думка про те, що якщо подружжя, яке раніше спало разом, раптом на якомусь етапі їх спільного життя з якихось причин відмовляється від загального ліжка. , це виявляється тривожним симптомом для сімейного благополуччя і, можливо, є першим підсвідомим кроком до розлучення. І якими б приводами не користувався один із подружжя, відкидаючи загальну постіль, причина цього, як правило, одна - підсвідоме зниження в першу чергу еротичної тяги до партеру (партнерці) або просто ослаблення лібідо, тобто статевого потягу. Не побоюючись гучних слів, можна назвати подружню постіль «храмом природи», до якої прийшло людство у своєму сексуальному розвитку.
Наступним дуже важливим моментом гармонійних відносин є спілкування. Люди, які люблять один одного, спілкуються не тільки наяву, а й уві сні, де кожен жест, кожен рух може бути набагато промовистішим за будь-які слова. Загальновизнано, що з інтимної близькості людині, (як чоловікові, і жінці) психологічно необхідне продовження контактів — під час засинання й у сні. Недбало покладена на тіло партнера рука або закинута на нього нога, мимовільні обійми, відчуття знайомих вигинів тіла — все це дуже сприятливий, заспокійливий вплив на психіку людини, яка сприяє її повноцінному відпочинку і навіть створює настрій наступного дня.
У галузі сучасної психології, що досліджує подружні відносини, одним із найважливіших розділів є поведінка людини уві сні. У позі сплячого підсвідомість символічним чином висловлює його стан. Крім того, поза, в якій ви зазвичай перебуваєте під час сну, видає ваше ставлення до партнера по ліжку. Зверніть увагу на те, як ви зазвичай спите зі своїм (їм) партнером (партнеркою) - на животі, на боці чи на спині?
Американський фахівець Елен Ледерман встановила, що ці пози змінюються і у зв'язку зі зміною взаємин між партнерами.
Отже, увага:
1 ПОЗА: один спить на спині, інший на животі.
Успіх цього зв'язку залежить від того, чи вміє сплячий на животі пригнічувати свою владу. У всякому разі, він повинен обов'язково спробувати це зробити, інакше сплячий на спині рано чи пізно його покине.
2 ПОЗА: один спить на 6оку, інший на животі.
Обидва партнери зазвичай добре доповнюють один одного. Для вирішення важливих питань той, хто менш у собі впевнений (а це сплячий на боці), радий погодитися з думкою сплячого на животі, оскільки йому самому не доводиться приймати рішення.
З ПОЗА: один спить на боці, інший на спині.
Обережно! Саме між такими партнерами найчастіше бувають великі протиріччя. Сплячий на спині часто ставиться грубо і безцеремонно до сплячого на боці, який не повинен дозволяти партнеру (партнерці) себе третювати!
4 ПОЗА: обидва сплять на спині.
Подібні партнери часто сваряться між собою, тому що кожен з них поводиться так, ніби він знає все. Це зазвичай цікавий, але недовговічний зв'язок.
5 ПОЗА: обидва сплять на животі.
Тут також присутня 6орьба за лідерство, за владу в сім'ї, тому що партнери змагаються в педантичності, виступаючи один проти одного.
6 ПОЗА: обидва сплять на боці, один - з сильно, інший - з трохи зближеними ногами.
Між такими партнерами зазвичай існує гармонія. Ніхто з них не намагається керувати іншим, вони найчастіше чудово розуміють один одного.7 ПОЗА: обидва сплять на боці з сильно зближеними ногами.
Подібні партнери почуваються взаємозалежними, їм важко змінювати свої звички. Але вони повинні спробувати досягти довіри, наприклад, звернувшись до фахівця з психології сімейних відносин або відвідуючи спеціальні курси, щоб зміцнити свій зв'язок.
8 ПОЗА: обидва сплять на боці з трохи зближеними ногами.
Це - гармонійні і цілісні пари. Їхні взаємини дивовижні, їхнє взаєморозуміння чудово, стосунки спокійні — подібні партнери ще дуже довго не набриднуть один одному.
І, звичайно ж, якщо пара любить спати в позі «ложечки» — у потилицю один одному із синхронно зігнутими колінами, то це свідчить частіше всього про наявні між ними любов і гармонію, а от якщо вони сплять у позі «розбігання» — відвернувшись один від одного, прагнучи зайняти діаметрально протилежні положення в ліжку, то висновок також напрошується сам собою — щонайменше уві сні вони вже «розбіглися» ;.
І насамкінець, будьте уважні! Пам'ятайте, хворобу легше попередити, ніж лікувати!
Дата публікації: 14.02.2023
Публікацію перенесено на новую страницу.
Statistics: 239