Реклама:
Поліомієліт - найнебезпечніший вірус, який здатний прожити в поверхневих шарах ґрунтових вод навіть у тому випадку, якщо ці води свого часу були злиті з очисних споруд. З тієї ж серії та туберкульоз.
Про те, що для людського організму вода є однією з необхідних речовин, знають навіть малі діти. По суті, ми з неї ж і складаємося – навіть у складі кісток практично половина молекулярної структури тканини – це все та сама вода. І про те, що вона має бути чистою, теж знають усі. Зараз для очищення навіть спеціальні системи застосовують – і промислові, і для побутового використання, наприклад – фільтри для води, які забезпечують порятунок її від різноманітних домішок. Але чому це так важливо і які наслідки може мати вживання неочищеної води?
Основна причина - вода є тим універсальним розчинником, в якому, крім іншого корисного, можуть розчинятися також субстанції, що становлять безпосередню загрозу для організму. Вже хоча б тим, що ці субстанції є або культурами якихось бактеріологічних захворювань у чистому вигляді, або транспортом для доставки якихось подразників, які можуть спричинити «запуск» деяких хвороб, що мають і небактеріологічну природу. Здавалося б, скільки років минуло відколи холера регулярно викошувала половину населення Європи, з нею начебто навчилися боротися, але... в Азії в деяких регіонах спалахи холери фіксуються і донині. Причому саме в річкових басейнах і проблема полягає якраз у вживанні неочищеної води. До речі, спалахи тифу в тій же Європі мали місце аж до середини минулого сторіччя.
Звичайно, тиф, холера та інші хвороби такого плану – це вже щось із глибокої давнини. Але ще наприкінці минулого століття в Німеччині було зафіксовано спалахи кишкових інфекцій з абсолютно неясною етіологією, і єдине, що вдалося з'ясувати, що збудник захворювання знаходився саме у питній воді. Поліомієліт, на який вже давно не хворіє цивілізований світ, але його все ще можна знайти десь на його задвірках – найнебезпечніший вірус, який здатний прожити в поверхневих шарах ґрунтових вод навіть у тому випадку, якщо ці води свого часу були злиті з очисних споруд . З тієї ж серії та туберкульоз – у стічних водах бактерії, що викликають це захворювання, можуть спокійно існувати протягом кількох місяців і зберігати свою активність. І прикладів таких захворювань насправді можна знайти ще безліч… Тож очищення води – це справді важливо.
Дата публікації: 31.10.2023
Публікацію перенесено на новую страницу.
Statistics: 372