Реклама:
Незабаром прийдуть морози і треба захищатися. Навчимося робити це разом.
Перший, хто відчуває на собі наслідки морозу – наша шкіра. Особливо страждають через сухість і обвітрювання обличчя та руки. Але посилити проблему може неправильно вибраний обігрівач. Дерматологи не рекомендують використовувати електричні обігрівачі-вентилятори у сильні морози. Взимку наша шкіра ослаблена, їй і так бракує вологи. Електрообігрівачі ще більше сушать повітря. Від нестачі вологи шкіра лущиться, швидше старіє та покривається зморшками. Найкращий спосіб зігрітися в будинку - це кондиціонер або масляний обігрівач, який стоїть у кімнаті разом з іонізатором (очищує та зволожує повітря).
Щоб убезпечити шкіру від зневоднення, у сильні морози потрібно пити якнайбільше рідини – в середньому 2 л на день (мінералка, трав'яні чаї, зелений чай з м'ятою та лимоном).
Як не дивно, але приймати щодня гарячу ванну лікарі не радять. Цю приємну процедуру краще замінити щоденним прохолодним душем без миючих засобів. Душ живить шкіру вологою, робить її пружнішою, а також зміцнює імунну систему. Після душу не варто витирати насухо. Краще злегка промокнути шкіру рушником.
Щодо носа, то при сухому риніті лікарі призначають закопування двічі-тричі на день гомеопатичних масляних крапель.
Від морозу не захищені й наші очі. Тому після повернення додому закопуйте зволожуючі краплі (так звані «препарати штучної сльози»).
Вчені підрахували, що в зимовому одязі та при несильному вітрі наш організм здатний витримувати мороз до мінус 70 градусів. Але при цьому додають, що одягатися і готувати себе морально в холод потрібно відповідно. Непідготовлена людина у легкій футболці при температурі –30 загине вже за три години.
Вийти в холод надвір і не захворіти – не міф. Щоб бути здоровим, медики рекомендують дотримуватися простих порад і тримати ноги та голову у теплі. Тому в жодному разі не нехтуйте головним убором.
З ранку та ввечері варто провітрити кімнату, навіть якщо на вулиці мороз. Холодне повітря вб'є інфекцію і запобігатиме вірусним захворюванням.
У мороз обов'язково потрібно дбати про обличчя. Використовуйте тільки призначену для цього косметику - крем повинен бути поживним, але не містити воду. Інакше кристали рідини, що завмерла, розширять пори на шкірі і стануть причиною сильного лущення, обморожування.
Регулярні компреси – один із вірних способів врятувати шкіру обличчя під час сильних морозів. Косметологи радять взимку використовувати поживні компреси та маски з жирами та вітамінами. Найкраще брати за основу молоко, зелений чай, мед.
У жодному разі не намагайтеся зігрітися алкоголем! Він має лише тимчасовий ефект на судини. І якщо спочатку вам здасться, що алкоголь дійсно допоміг вам, то вже через 10-15 хвилин ви віддаватимете тепло в 3 рази швидше, ніж твереза людина.
Вдягайтесь на мороз «правильно»: що більше буде на вас речей (нехай і досить тонких), тим тепліше вам буде. Справа в тому, що між речами утворюється тонкий прошарок повітря, а це, як відомо, найкращий утеплювач.
Дата публікації: 11.11.2024
Statistics: 54