Реклама:
Алкоголь не тільки піднімає тиск, а й впливає на роботу судин, серця, є причиною інсультів та інших ускладнень.
Останнє дослідження вчених ясно свідчить про те, що алкоголь призводить до інсульту. Причому, якщо цей факт був відомий уже давно, то цього разу виявилося, що алкоголь збільшує ризик інсульту в кілька разів, ніж це роблять гіпертонія чи цукровий діабет.
За словами вчених, якщо людина середнього віку вживатиме щодня більше двох напоїв, то ймовірність інсульту зростає багаторазово, причому захворювання може бути як тривалим, так і раптовим.
У цьому дослідженні вивчалися 11644 близнюків зі Швеції середнього віку. Спостереження за ними проходили упродовж 43 років. Усі люди були підрозділені на категорії: непитущі, п'ють помірно, важко п'ють. У результаті вчені порівняли показники ризику алкоголю виникнення інсульту. Виявилося, що алкоголь збільшує ризик появи інсульту на 34%. Ті люди, хто сильно зловживав алкоголем, зазнали хвороби на 5 років раніше, ніж їхні однолітки, причому генетичні особливості зовсім на цей факт не вплинули. Найсильніший вплив на організм алкоголь надає людей від 50 до 60 років. А от у тих, кому за 70, гіпертонія та діабет все одно є головними причинами інсульту.
З усієї кількості досліджуваних третина учасників перенесла інсульт. Причому навіть якщо порівнювати однояйцевих близнюків один з одним, то люди, які вживали алкоголь, перенесли інсульт, а ті, хто його не пив, залишалися здоровими. На виникнення інсульту не вплинули ні генетика, ні спосіб життя тією мірою, якою вплинув алкоголь.
Завдяки цьому дослідженню в медицині склали особливі вікові групи та фактори ризику для певного віку.
Таким чином, вчені та лікарі ще раз попереджають людей про небезпеку, якою несе алкоголь. Він не тільки піднімає тиск, а й впливає на роботу судин, серця, є причиною інсультів та інших ускладнень. Якщо ви хочете жити довго, щасливо і не хворіти, варто переглянути свій спосіб життя, харчування і повністю виключити алкоголь зі свого життя.
Дата публікації: 18.08.2023
Statistics: 214