Реклама:
Декілька порад як уникнути теплового удару і вберегтися від підвищеного теплового впливу на організм у спеку.
Доктори нас попереджають про небезпеку теплового перегріву. Внаслідок тривалого перебування на спеці, у кращому випадку ми можемо отримати теплові судоми, а в гіршому - тепловий удар.
М'язові судоми - це поширений результат тривалого перебування на жарі, коли в організмі внаслідок потіння порушується баланс солі та води. У ряді симптомів теплового виснаження можна назвати такі: нудота, біль голови, слабкість, і, нарешті, тепловий удар.
Стан теплового удару виникає, коли людина більше не може потіти і механізм контролю температури тіла перестає працювати. Спочатку, здається, що це просто слабкість після тривалого перебування на сонці, але незабаром пацієнт починає відчувати помутніння свідомості, конвульсії та інші незручності. При сонячному ударі потрібна термінова медична допомога.
Медики констатують, що причина перегріву організму - це не тільки висока температура. До перегріву можуть призвести і вологість, і перебування під прямим сонячним промінням без відповідного захисту. Ці чинники як власними силами, і у поєднанні можуть призвести до біді. Їхня комбінація провокує те, що метеорологічним терміном називається "індекс тепла", який визначає зовнішнє теплове навантаження на тіло.
Кілька порад як уникнути теплового удару і вберегтися від підвищеного теплового впливу на організм у спеку.
Намагайтеся носити одяг з легких тканин, бажано світлих тонів. Вони сприяють відображенню тепла та сонячних променів. Вільний крій допоможе вашому тілу підтримувати оптимальну температуру.
Зменште темпи! Не перенапружуйтесь! Для людей з груп підвищеного ризику (літні люди, маленькі діти, які мають проблеми зі здоров'ям) радимо скоротити надмірне навантаження або перенести прогулянки на більш прохолодний час доби. Молодим людям також рекомендуємо уникати активного спортивного навантаження в аномально жаркі денні години. Не варто піддавати організм стресовому навантаженню.
Не вживайте під час походу алкогольні напої. Первинне почуття приємної прохолоди буде оманливим. Алкоголь тільки нашкодить вашому організму, посиливши порушення водно-сольового балансу.
Намагайтеся пити більше води та інших неалкогольних напоїв. Вашому тілу потрібна рідина, щоб не перегріватись. Пийте багато рідини, навіть коли не відчуваєте спрагу. А ось напоями із вмістом кофеїну доведеться пожертвувати на користь води.
Без попередньої консультації з лікарем не приймайте соляні таблетки (для спекотного клімату). Для тих, хто перебуває на дієті без солі або на дієті з обмеженим вмістом солі, до початку походу слід відвідати лікаря.
Якщо вам доведеться провести на сонці багато часу, використовуйте для захисту косметичні засоби із сонцезахисним ефектом.
Якщо є всі ознаки теплового виснаження, першою допомогою буде перемістити постраждалого в тінь, постаратися знизити температуру тіла за допомогою холодної води. Потім, по можливості, необхідно звернутися до медичного закладу.
Як ви вже зрозуміли, тут дано загальні рекомендації про те, як уникнути неприємностей, пов'язаних з перегріванням. А в ситуації походу, прагнете поєднати найспекотніший обідній годинник з прийомом їжі і післяобіднім відпочинком десь у тіні дерев. Ну а щоб при цьому встигнути пройти заплановані на цей день кілометри, доведеться раніше встати і скоріше зібрати табір, щоб основну частину шляху подолати до полуденної спеки.
Дата публікації: 06.05.2023
Statistics: 250