Реклама:
Дисбіотичні порушення викликають низку проблем від незначного дискомфорту, зниження якості життя жінки до серйозних репродуктивних проблем.
Фемофлор — унікальна технологія, заснована на використанні полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) «в режимі реального часу». Ця технологія на сьогоднішній день дозволяє дати найповнішу кількісну та якісну характеристику нормальної та умовно-патогенної флори урогенітального тракту у жінок. Фемофлор дозволяє проводити дослідження анеробних мікроорганізмів, що важко культивуються, і при цьому має високу чутливість і специфічність.
Біоценоз (від грец. βίος — «життя» та κο& — «загальний»), — це сукупність різних видів мікроорганізмів, пов'язаних між собою певними стосунками та населяючими певну біологічну нішу. У разі біоценозу піхви біологічною нішою для мікроорганізмів є вагіна. Мікрофлора піхви у жінок дітородного віку - добре збалансована, стійка система і може включати більше ста видів різних бактеріальних мікроорганізмів, основними з яких є лактобактерії, які складають нормальну мікрофлору. Лактобактерії виробляють перекис водню, молочну кислоту, яка знижує рН піхви до 40-45. Кисла реакція сприятлива для зростання та розмноження лактобактерій, але не інших мікроорганізмів.
Відомо, що молочнокислі бактерії стимулюють місцевий імунітет. За рахунок цих факторів лактобактерії захищають сечостатеву систему жінки, перешкоджають заселенню піхви патогенними мікроорганізмами та надмірному розмноженню умовно-патогенних бактерій. Крім лактобактерій у піхву можуть бути присутніми в незначних кількостях та інші мікроорганізми (гарднерелли, дріжджоподібні гриби, стрептококи, стафілококи та інші). Склад мікроорганізмів, що населяють жіночий організм, у тому числі сечостатеву систему, унікальний для кожної жінки і залежить не тільки від віку, а й способу життя. Знаючи особливості складу мікроорганізмів, можна вчасно помітити навіть невеликі відхилення та ще до появи неприємних симптомів скоригувати їх мінімальними зусиллями, попередивши розвиток захворювання.
Важливо, що біоценоз піхви бере участь у забезпеченні дітородної функції жінки, захищаючи її від можливих інфекційних процесів.
Порушення балансу між нормальною мікрофлорою та умовно-патогенними мікроорганізмами призводить до розвитку дисбіозу. Дисбіотичні порушення викликають низку проблем — від незначного дискомфорту, зниження якості життя жінки до серйозних проблем. Причин розвитку дисбіотичних процесів у піхві існує багато:
Дослідження проводять для визначення наявності, ступеня та характеру дисбалансу мікрофлори. Що, у свою чергу, вкрай важливо для лікаря-клініциста при виборі тактики лікування та для контролю ефективності проведеного лікування.
Це дослідження проводять:
Важливо розуміти, що порушення балансу мікрофлори, що впливає на якість Вашого життя, є не тільки незручними, а й можуть призвести до проблем. Своєчасна діагностика допоможе виявити навіть незначні порушення. Отже, за найменшого дискомфорту не треба чекати довго, не відкладайте візит до лікаря.
Дата публікації: 19.10.2023
Statistics: 254