Реклама:
Імпедансометрія стравоходу (від латів. impedio – перешкоджаю) - метод реєстрації рідких та газових рефлюксів, заснований на вимірі опору (імпедансу), який надає змінному електричному струму вміст, що потрапляє у просвіт стравоходу.
Імпедансометрія є порівняно новою методикою діагностики гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), що дозволяє визначати якісні та кількісні характеристики рефлюксів у стравоході, незалежно від значення рН рефлюктату, а також фізичний , рідина) та кліренс болюса, що потрапив у стравохід під час рефлюксу.
Традиційна рН метрія стравоходу, яка вважалася донедавна «золотим стандартом» у діагностиці ГЕРХ, проте має деякі обмеження, такі як неможливість виявлення рефлюксів з рН більше 4, коли вміст шлунка, що потрапляє в стравохід нейтралізований їжею чи антисекреторними препаратами.
Ця проблема є актуальною також для пацієнтів, які страждають на гіпо/анацидні стани внаслідок атрофічного гастриту або перенесених оперативних втручань. Крім того, симптоми ГЕРХ може викликати рефлюкс, що містить газ.
За допомогою методики вимірювання внутрішньопросвітного імпедансу в стравоході, що з'явилася порівняно недавно, у поєднанні з традиційною рН-метрією стало можливим ідентифікувати не тільки кислі, а й слабокислі, слаболужні та надрефлюкси, що дозволило оптимізувати діагностику ГЕРХ.
Виявлення всіх типів рефлюксів, незалежно від значення рН рефлюктату (кислих, лужних, слабокислих рефлюксів та надрефлюксів);
Діагностика ГЕРХ на фоні терапії антисекреторними препаратами та при гіпо/анацидних станах;
Виявлення зв'язку наявних симптомів зі слабокислими, слаболужними рефлюксами;
Визначення фізичного стану рефлюктату (газовий, змішаний та рідкий);
Визначення висоти проксимального поширення рефлюксів;
Розрахунок кліренсу болюса.
1. Характерні симптоми ГЕРХ на фоні прийому антисекреторних препаратів при гіпо/анацидних станах (резекція шлунка, атрофічний гастрит);
2. Атипові форми та позастравохідні прояви ГЕРХ: хронічний кашель, бронхіальна астма, хронічний фарингіт, виражена відрижка, біль у серці
3. Оцінка ефективності антисекреторної терапії ГЕРХ без скасування препарату у пацієнтів з постійними симптомами хвороби;
4. Оцінка ефективності хірургічного лікування ГЕРХ (антирефлюсні операції).
1. Пухлини та виразки стравоходу;
2. Варикозно-розширені вени стравоходу;
3. Недавні хірургічні втручання або кровотечі з верхніх відділів ШКТ;
4. Опіки, дивертикули, стриктури стравоходу;
5. Аневризм аорти;
6. Тяжкі форми гіпертонічної хвороби та ІХС;
7. Обструкція носоглотки;
8. Тяжкі щелепно-лицеві травми;
9. Тяжкі форми коагулопатій;
10. Психічні захворювання.
- перебувати в нормальних для хворого умовах;
- продовжувати звичайний режим прийому їжі (бажано з винятком мінеральних вод, кислих продуктів та рідин, алкоголю);
- вести щоденник, де хворий повинен відзначати час їди, симптоми, періоди перебування в горизонтальному положенні, незалежно від того, збігаються вони зі сном чи ні.
Щудро Сергій Олександрович
– ендоскопіст вищої категорії «Дитячий ендоскопічний центр»
Дата публікації: 25.08.2022
Statistics: 98