Реклама:
Судячи з усього, до вирішення проблеми безпеки штучних жіночих грудей ЄС підштовхнула статистика. Підраховано, що лише у Великій Британії операцію зі збільшення молочної залози щороку роблять 25 тис. жінок.
Європейські парламентарі звернули увагу на жінок із «силіконовими грудьми». Точніше, на негативні наслідки операцій із штучного збільшення грудей. Тепер влада ЄС має намір заборонити вживляти силікон дівчатам до 18 років, а також рекламувати цю послугу. Не виключено, що юні європейки звернуться до російських хірургів.
Законопроект «Про підвищення безпеки застосування силіконових імплантантів», ухвалений Європарламентом у середу, був запропонований на обговорення законодавцям ще у березні 2001 року. Тоді уповноважений з питань підприємництва ЄС Ерккі Ліїканен представив колегам план підвищення безпеки операцій з використанням протезів для жіночих грудей. У ньому йшлося про необхідність провести серйозні дослідження та з'ясувати, чим загрожують силіконові протези здоров'ю жінок, зробити обов'язковими консультації незалежних фахівців та вести облік кожної операції у всіх 15 державах – членах ЄС.
Крім фіна, за проектом стояв представник Шотландії в Європарламенті Білл Міллер, який протягом шести років проводив кампанію проти силіконових протезів, а також британські активісти з групи Silicone Support UK під керівництвом Крістін Вільямсон. Свого часу їй зробили операцію зі збільшення об'єму грудей, але силіконовий протез порвався і був видалений, а разом з ним жінка втратила тканину молочної залози та м'язів грудної клітки. Вільямсон вимагала виключити силіконові протези з медичної практики, посилаючись на те, що «жінок не попереджають про наслідки і в результаті вони стають інвалідами чи вмирають». Противники силікону стверджували, що пластичні хірурги зацікавлені у проведенні операцій, а тому не говорять пацієнткам усієї правди.
Робота над остаточним варіантом закону для ЄС зайняла близько двох років, зате в ньому враховані інтереси і жінок, і медиків.
Вирішено, наприклад, заборонити операції зі збільшення грудей за допомогою силікону дівчатам молодше 18 років, статевий розвиток якого ще не закінчився.
Клінікам доведеться відмовитися від реклами цієї послуги, в якій використовуються фотографії пацієнток «до і після операції». Крім того, хірурги відповідатимуть за післяопераційну підтримку та консультації, а також вести облік усіх операцій. Відповідну директиву щодо законопроекту зараз готує Єврокомісія. Якщо вона отримає схвалення 15 країн ЄС, закон набуде чинності до кінця наступного року. До речі, днями Єврокомісія видала розпорядження ретельніше контролювати якість самих протезів для грудей.
Зважаючи на все, до вирішення проблеми безпеки штучних жіночих грудей ЄС підштовхнула статистика. Підраховано, що лише у Великій Британії операцію зі збільшення молочної залози щороку роблять 25 тис. жінок. У США ця цифра зараз досягає 230 тис. (для порівняння, 1992 року – 32 тис.), причому останнім часом пацієнтки молодше 18 років становлять близько 10–15% від цієї кількості.
Однак, як зазначає «Бі-бі-сі», операції з вживлення силіконових протезів у США, Японії, Канаді та Франції деякий час тому було заборонено.
Справа в тому, що в 1992 році американські медики з'ясували, що близько 69% таких протезів рвуться протягом 10 років, а їх імплантація може призвести до туберкульозу шкіри та артриту. Проте останні дослідження, проведені з ініціативи промислових груп, не підтвердили зв'язку силікону із хворобами. Не виключено, що після подальших дослідів протези повернуться на американський ринок, де зараз у ході гідрогелеві та так звані соєві протези.
У Росії ж від силіконових протезів для грудей відмовлятися не збираються. Наприклад, у клініці пластичної хірургії «Тапіа» «Газеті.Ru» повідомили, що 90% фахівців у всьому світі використовують сертифіковану силіконову продукцію американських та європейських фірм. Альтернативою їм є протези з використанням фізіологічного розчину. За словами фахівців клініки, він не такий надійний, як силікон, який витримує усі травми, окрім колотих ран. Силіконовий протез, що має оболонку з тонкої гуми, поміщається під молочну залозу або між великим і малим м'язами грудної клітки. Перед операцією, вартість якої становить близько $5 тис., пацієнтка підписує договір, в якому гарантується безкоштовна заміна протеза у разі проблем. Хоча, як запевняють у клініці, подібне трапляється вкрай рідко – переважно повторно під ніж йдуть через вікові зміни через 10–12 років після імплантації.
До речі, в російських клініках не рідко збільшують груди дівчатам молодше 18 років і жінкам, які не народжували.
Отже не виключено, що після введення заборони на штучне збільшення грудей юним мешканкам ЄС вони звернуться до російських хірургів.
Однак не всі клініки беруться вживати імплантанти неповнолітнім пацієнткам. Здебільшого цим займаються невеликі приватні лікарні, які в цьому питанні не виявляють такої ретельності, як державні.
Наприклад, у столичному інституті пластичної хірургії та косметології європейським дівчатам навряд чи допоможуть. «Ми намагаємося не брати на збільшення грудей жінок, що не народжували», – розповіла завідувачка хірургічного відділення інституту Світлана Стесіна. В інституті краси цю операцію для неповнолітніх роблять тільки за лікарськими показаннями, а як клієнтки вважають за краще мати справу з жінками, які вже мають дорослих дітей, оскільки протез може перешкодити вигодовування немовлят. На консультації майбутніх пацієнток попереджають про наслідки операції, у тому числі можливий розвиток фіброзу через відторгнення протезу та інші хвороби. Крім силікону, в інституті використовують інші сертифіковані матеріали, а дані кожної пацієнтки заносяться до карти та зберігаються в архіві 25 років. Як зазначили в інституті, операція зі збільшення грудей користується популярністю і відмовити жінок вдається дуже рідко.
Втім, зрозуміло, що в Росії, як і в інших країнах, підхід до пацієнтів та ступінь відповідальності варіюються залежно від медичного закладу. У невеликих клініках обіцяють чудеса за значну суму, а в державних інститутах більше дорожать своєю репутацією.
Дата публікації: 17.01.2009
Statistics: 17