Реклама:
Внаслідок надмірного та неправильного застосування антибіотиків у бактерій, що знаходяться в організмі людей, може розвинутися стійкість до цих препаратів, внаслідок чого інфекції важко, а іноді й неможливо вилікувати.
Про найважчі наслідки застуд у вигляді запалення легень, нирок та серця ми всі знаємо і намагаємося максимально їх уникати. Але іноді після зими виникають проблеми зі здоров'ям, які, на перший погляд, важко пов'язати з грипом навіть фахівцям. Проте причина цих нездужань криється саме в недолікованих ГРВІ, або неправильному застосуванні протизастудних ліків, антибактеріальних препаратів. Антибіотики знищують або пригнічують розмноження хвороботворних бактерій, що спричиняють різні захворювання.
Зокрема, ці препарати широко застосовуються для лікування запальних захворювань жіночої статевої сфери. Роль антибіотиків у сучасній медицині важко переоцінити, оскільки у світі широко поширюються інфекційні захворювання. Але зворотний бік застосування цих унікальних препаратів – серйозні побічні ефекти. Адже існуючі антибіотики не здатні діяти вибірково та боротися лише з бактеріями-збудниками хвороби. На них реагують і корисні (L.crispatus, L. jensenii, L. gasseri), та умовно-патогенні мікроорганізми. Це спричиняє порушення природної флори організму. Одним із головних наслідків лікування антибіотиками в гінекології є розвиток дисбактеріозу в кишечнику та слизових оболонках, перш за все, у піхву. Як тільки тендітний баланс порушується, починають активно проявляти себе різні хвороботворні мікроорганізми. Найчастіше, у піхву розмножуються грибкові бактерії- Candida albicans (кандидоз, молочниця - наростаючий свербіж і печіння зовнішніх статевих органів, яким супроводжують білі, сирні виділення.). Бактеріальний вагіноз (свербіж, порушення сечовипускання, болі під час статевого акту, рясні виділення зі статевих шляхів білого або сірого кольору, часто з неприємним «рибним запахом») – це інфекційне, не запальне захворювання, що характеризується різким зниженням або відсутністю лакто флори та її заміною на полі-мікробні асоціації анаеробів і гарднерелли.
Те, що антибіотики неефективні проти вірусів, вже давно стало азбучною істиною. Однак, як свідчать опитування, 46% наших жінок вважають, що віруси можна вбити антибіотиками. Внаслідок надмірного та неправильного застосування антибіотиків у бактерій, що знаходяться в організмі людей та тварин, може розвинутися стійкість до цих препаратів, внаслідок чого інфекції, які у звичайних умовах добре піддаються лікуванню антибіотиками, стає важко, а іноді й неможливо вилікувати. Антибіотики застосовуються у тваринництві, м'ясо-молочній та харчовій промисловості не тільки для лікування хвороб тварин, але також з метою профілактики та для стимулювання росту. Хоча міжнародне міжвідомче співробітництво має велике значення, але найважливішим нині є оптимальний підхід кожної країни до вирішення проблем стійкості до антибіотиків та безпеки харчових продуктів. (Всесвітня організація охорони здоров'я. Європейське регіональне бюро. Боротьба зі стійкістю до антибіотиків з позицій безпеки харчових продуктів у Європі. 2011р.)
Нормальний стан мікрофлори піхви (нормоценоз) - багато в чому визначає здоров'я жіночої статевої системи, характеризується домінуванням лактобактерій (L.crispatus 26,2% - підтримання рН-4,0; L. gasseri 6,3% - підтримання рН - 5,0; L. jensenii 5,3% - підтримання рН - 4,7;
Подібна картина відображає типовий стан нормального біотопу піхви. У здорових жінок (певний рівень рН -кислотність піхви, нормальна мікрофлора та повноцінна функція яєчників) - оптимальне співвідношення між різними групами сапрофітних бактерій, а отже, і ідеальний стан мікробіоценозу піхви регулюються низькою кислотністю його вмісту (pH < 4,5), якої воно має бактерицидні властивості, внаслідок чого не тільки знешкоджує токсини, а й перешкоджає розмноженню патогенних мікроорганізмів.
Будь-який фахівець може сказати, що дисбактеріоз піхви лікувати складно, набагато складніше, ніж будь-яку статеву інфекцію. середовище піхви. Для того, щоб перемогти вагінальний дисбактеріоз, лікування має проводитися суворо під контролем лікаря.
Завжди з Вами, лікар акушер-гінеколог 1 категорії
Чурилова Юлія Ігорівна, Центр краси та здоров'я «Лінія»
Дата публікації: 22.02.2023
Публікацію перенесено на новую страницу.
Statistics: 281