Реклама:
При лікуванні захворювань пов'язаних із порушенням імунного статусу організму насамперед необхідно встановити причину наявного порушення.
Закінчилося літо, і, практично відразу, з настанням осінньої погоди діти починають хворіти на простудні захворювання. Багатьом батькам знайома така ситуація, коли по півроку вони не бачать свою дитину здоровою, оскільки одна “застуда” змінює іншу.
Зовні ГРЗ можуть виявлятися нежиттю, кашлем, почервонінням горла, загальною слабкістю, підвищенням температури. У дітей, які часто хворіють, може бути якийсь один, але тривало присутній симптом, наприклад, постійний кашель або виділення з носа.
Якщо дитина часто або довго хворіє, це означає, що її імунітет ослаблений. До ослаблення імунітету призводять: дисбактеріоз кишечника, гіповітаміноз, перенесені кишкові інфекції, тривалий прийом деяких ліків, більшість антибіотиків та сульфаніламіди, хронічні захворювання, паразитарні інвазії тощо.
Діти, що часто хворіють - проблема соціальна і медична. У таких дітей, як правило, порушено календар профілактичних щеплень, вони не можуть відвідувати дитячі дошкільні заклади, а у шкільному віці змушені пропускати заняття у школі. Батькам доводиться періодично залишатися вдома з дитиною, що хворіє, і пропускати роботу.
У часто хворіючої дитини формується “порочне коло”: на тлі ослабленого імунітету дитина хворіє на ГРЗ, які, у свою чергу, ще більше послаблюють імунітет, підвищуючи ймовірність розвитку хронічних, млявих інфекційних та неінфекційних захворювань (гастрит та виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, бронхіальна астма, хронічні гайморит, фронтит та ін.). Наявність хронічних інфекцій може призвести до відставання у фізичному та розумовому розвитку, алергізації.
Висока захворюваність призводить до великих економічних витрат батьків, обмежує підлітка у виборі професії, впливає на репродуктивні можливості.
З огляду на такі можливі наслідки батьки повинні бути зацікавлені в тому, щоб запобігти ослабленню імунітету дитини.
У подібних випадках необхідно обстеження та лікування пацієнтів з різними захворюваннями: алергія, хронічні вірусні та бактеріальні інфекції, хронічні захворювання носоглотки, захворювання органів травлення та ін. При лікуванні захворювань пов'язаних з порушенням імунного статусу організму в першу чергу необхідно встановити причину наявного порушення. Сучасні системи діагностування дозволяє майже напевно визначити джерело хвороби та після встановлення причини ефективність лікування значно збільшується.
Волошко Наталія Юріївна
Дата публікації: 17.09.2022
Публікацію перенесено на новую страницу.
Statistics: 245