Реклама:
Неймовірні зусилля, котрих доклали лікарська та медсестринська служби ЦХУ, жага до життя та виздоровлення самого пацієнта зробили справжнє чудо.
Хворий Юрій, 1986 р.н. був переведений до лікарні МЕЧНИКОВА 19.03.2025 в тяжкому стані. Пацієнт захворів гостро та близько 2-х тижнів лікувався в іншому мед.закладі м.Дніпро, проте, не зважаючи на докладання всіх зусиль, досягти покращення стану ніяк не вдавалося. Задля порятунку власного життя хворий звернувся до ОКЛМ, де був оглянутий профільними спеціалістами, дообстежений та госпіталізований до ЦХУ, де в подальшому прооперований.
Негайне оперативне втручання дозволило верифікувати страшний діагноз – тяжкий панкреатит, некроз хвоста підшлункової залози, селезінки, шлунку, великого чепця, розлитий серозно-фібринозний перитоніт. Проте найскладніший етап був лише попереду – необхідно було виконати хірургічно-точну та до міліметра вивірену резекцію вражених структур та відновити цілісність шлунково-кишкового тракту.
Оперував пацієнта заслужений лікар України Кравченко К.В., котрий з допомогою анестезіологічної служби, здійснив майже неможливе - віртуозно виконав свою справу та свій святий обов’язок, що не тільки врятувало пацієнту життя, але і забезпечило можливість нормально провадити життєдіяльність далі. Загалом пацієнту виконано 10 оперативних втручань, включаючи формування апаратного позаду ободового езофагоєюноанастомозу з Браунівським співустям та численні сеанси ВАК-терапії черевної порожнини.
За час перебування в хірургії ускладнень, пройдено величезний шлях від вкрай тяжкого за станом хворого до людини, котра з усмішкою на вустах та випискою в руках покидає стіни відділення. Неймовірні зусилля, котрих доклали лікарська та медсестринська служби ЦХУ, жага до життя та виздоровлення самого пацієнта зробили справжнє чудо. Саме такі випадки вселяють віру в українську медицину та українських лікарів, котрі під час війни під обстрілами творять справжні чудеса на благо нашого народу та держави.
Основний: Панкреатит тяжкого ступеня з вторинними рідинними утвореннями в стадії інфікування. Некроз хвоста підшлункової залози, селезінки, шлунку, великого чепця. Розлитий серозно-фібринозний перитоніт. Гострий деструктивний холецистит з паравезикальним абсцесом.
Супутній: Лівобічний гідроторакс малого об’єму. Міокардіопатія дисметаболічно-анемічна.
Операція (20.03.2025р.): Лапаротомія. Ревізія ОЧП. Спленектомія. Резекція шлунку, хвоста підшлункової залози, великого чепця. Санація дренування ЧП.
Операція (21.03.2025р.): Релапаротомія. Ревізія ОЧП. Формування апаратного позаду ободового езофагоєюноанастомозу за типом кінець в бік з Браунівським співустям. Санація, додаткове дренування ЧП. Монтаж ВАК-системи передньої черевної стінки.
Операція (24.03.2025р.): Релапаротомія. Ревізія ОЧП. Санація ЧП. Ремонтаж ВАК-системи.
Операція (27.03.2025р.): Релапаротомія. Ревізія ОЧП. Санація ЧП. Ремонтаж ВАК-системи.
Операція (31.03.2025р.): Релапаротомія. Ревізія ОЧП. Санація ЧП. Ремонтаж ВАК-системи.
Операція (03.04.2025р.): Релапаротомія. Ревізія ОЧП. Санація ЧП. Ремонтаж ВАК-системи.
Операція (07.04.2025р.): Релапаротомія. Ревізія ОЧП. Санація ЧП. Ремонтаж ВАК-системи.
Операція (10.04.2025р.): Релапаротомія. Ревізія ОЧП. Санація ЧП. Ремонтаж ВАК-системи.
Операція (14.04.2025р.): Демонтаж ВАК-системи. Релапаротомія. Ревізія ОЧП. Санація дренування ЧП.
Операція (29.04.2025р.): Дренування паравезикального абсцесу під УЗ-контролем.
Діагностичні дослідження, перебіг хвороби, проведене лікування, стан при направленні, при виписці:
Molestia aegroti: біль в епігастрії більше зліва.
Anamnesis morbi: зі слів, захворів гостро 05.03.25, лікувався КНП КМР «МЛШМД» з 05.03.25 по 19.03.25, в зв’язку з відсутністю позитивної динаміки 19.03.25 переведений до ОКЛМ, на приймальному відділенні оглянутий профільними спеціалістами, після дообстеження госпіталізований до ЦХУ.
Anamnesis vitae: Tbc, вен. захворювання, гепатити В,С, хронічні захворювання заперечує. Алергії, операції, гемотрансфузії заперечує.
Status praesens communis: загальний стан середнього ступеню важкості. Свідомість ясна. Шкірні покрови та видимі слизові бліді. Дихання самостійне. Аускультативно жорстке, ослаблене в н/відділах білатерально. Гемодинаміка стабільна, нормотензія. Тони серця приглушені. ЧСС=PS=70 на хв, АТ 115/75 мм рт.ст. Язик не обкладений. Живіт симетричний, здутий, болісний в епігастрії. Перистальтика помірна. Симптоми подразнення очеревини негативні. Фізіологічні випорожнення не порушені.
СКТ ОГП,ОЧП, ОМТ від 19.03.25: в лівій плевральній порожнині смужка рідини (h 27 мм); в ділянці хвоста підшлункової залози рідинне утворення 65х43мм, яке розповсюджується на селезінку; некроз тіла шлунка?; інфільтрація великого чепця, вогнища розміром 93х74мм.
Рентгенографія ОГП від 20.03.25: лівобічний гідроторакс.
Гемотрансфузія 20.03.2025 – без ускладнень.
20.03.2025 переведений до ВАІТ ГСП для подальшого лікування.
Рентгенографія ОГП від 23.03.25: лівобічний гідроторакс, ателектаз лівої легені?.
Фібробронхоскопія від 23.03.25: обтурація просвіту лівого головного бронху.
23.03.2025 дренування лівої плевральної порожнини по Бюлау.
Рентгенографія ОГП від 24.03.25: лівобічний дренований гідроторакс малого обєму, неможливо виключити ателектаз н/ч лівої легені.
Гемотрансфузія 29.03.2025 – без ускладнень.
Консультація кардіолога від 01.04.2025: Міокардіопатія дисметаболічно-анемічна.
Гемотрансфузія 31.03.2025 – без ускладнень.
03.04.2025 переведений до ЦХУ для подальшого лікування.
Гемотрансфузія 06.04.2025 – без ускладнень.
Гемотрансфузія 07.04.2025 – без ускладнень.
Рентгенографія ОГП від 14.04.25: двобічна полісегментарна пневмонія, лівобічний гідроторакс малого об’єму.
СКТ ОГП,ОЧП, ОМТ від 28.04.25: КТ-картина СПО – стан після видалення шлунку, спленектомії та резекції хвоста підшлункової залози; абсцеси правої частки печінки; ознаки гострого оклюзійного холециститу на тлі набряку голівки підшлункової залози; регіональна лімфаденопатія; лівобічний гідроторакс; мікроліти нирок.
УЗД ОЧП від 02.05.25: Ехо-ознаки деструктивного холециститу, випіт паравезикально та латерально від правої долі печінки; лівобічний гідроторакс до 150 мл.
Загальний стан пацієнта покращився.
Медикаментозне лікування: кліндаміцин, лінезолідин, піперацилін тазобактам, флуконазол, пантопразол, фленокс, конкор, атоксіл, кетолонг, фраксипарин, ванкоміцин, лоперамід, регідрон, альмагель, бісопролол, преднізолон, парентеральне харчування, ВАК-терапія, перевязки.
Загальний стан хворого відносно задовільний. Шкіра та слизові - чисті. Дихання везикулярне, хрипів немає. Гемодинаміка стабільна. Не лихоманить. Живіт не здутий, симетричний, м’який, чутливий в ділянці п\о рани та дренажів. Симптоми подразнення очеревини негативні. Фіз. випорожнення не порушені.
St.loc.: П\о рана без ознак запалення та нагноєння, дренажі залишено: по дренажам з черевної порожнини мізерна кількість серозно-гнійних виділень, по дренажу pig tail мізерна кількість жовчних виділень.
Виписаний з відділення з покращенням під нагляд сімейного лікаря, хірурга за м/п.
Обмеження фізичних навантажень, носіння бандажу, дотримання дієти;
Перев’язки 1р\д з бетадином та санація дренажів розчином декасану по 5 мл;
Ксарелто 2.5 мг, 1 таб, 2 р/д, Кардіомагніл 75 мг, 1 таб, 1 р/д, Креон 25000 під час їжі тривало;
Контрольне СКТ ОГП, ОЧП, ОМТ та огляд в ЦХУ через 3 тижні
ЛІКАРНЯ МЕЧНИКОВА
Керівник Центру хірургії ускладнень Косульников С.О.
Дата публікації: 19.05.2025
Statistics: 51