Реклама:
ПАП-тест (тест Папаніколау) – це процедура, під час якої з шийки матки беруть невеликий зразок клітин для пошуку аномальних змін, які можуть бути ознакою раку.
Підготовка до пап тесту за посиланням: https://www.lissod.com.ua/ua/about/media/news/pap-test-jak-pidhotuvatis-do-obstezhennja-i-shcho-oznachajut-rezultati/
Тест Папаніколау в основному використовується для:
Якщо результати вашого ПАП-тесту відхиляються від норми, це не завжди означає, що у вас передраковий стан або рак. Деякі аномальні клітини повертаються до норми самостійно, але це відбувається не завжди. Тому не варто відкладати лікування, оскільки через деякий час у вас може розвинутися ракова пухлина.
Аномальні клітини шийки матки або піхви класифікуються залежно від типу клітин, що змінилися, і того, наскільки вони відрізняються від нормальних клітин. Характер змін можна охарактеризувати як низького або високого ступеню.
Плоскі клітини походять із поверхні шийки матки або піхви. Залозисті клітини походять ізсередини цервікального каналу.
Плоскоклітинні зміни описуються як плоскоклітинне інтраепітеліальне ураження і можуть мати низький або високий ступінь.
Зміни залозистих клітин описуються як:
Подальші кроки в разі відхилення від норми ПАП-тесту залежать від того, наскільки серйозними є результати. Фахівці Лікарні ізраїльської онкології LISOD у таких випадках призначають додаткові аналізи, щоб з точністю встановити причини, характер і зону поширення аномальних змін.
Наступні аналізи можуть включати:
Скринінгові тести, включно з ПАП-тестом, можуть дати помилкові результати. Хибнонегативний результат означає, що тест не виявляє ракові або аномальні клітини, навіть якщо вони є. Це може статися, якщо в зразку недостатньо тканин, клітин або аномальні клітини в зразку пропущені.
Хибнопозитивний результат означає, що тест показує аномальні клітини, хоча їх немає. Мається на увазі, що щось виглядає як передраковий стан, але насправді не є ним. Хибнопозитивний результат може призвести до непотрібних подальших тестів, процедур і занепокоєння.
Можливість помилкового результату існує, але зустрічається не так часто. Тому не варто ігнорувати можливість виявлення раку на ранній стадії тільки через побоювання отримати хибний результат.
Дата публікації: 27.02.2024
Statistics: 367