Реклама:
У 1995 році японський хірург Kazumasa Morinaga запропонував шовне лігування дистальних гілок гемороїдальних артерій під контролем ультразвукової доплерометрії. Цей метод ґрунтується на використанні ефекту Доплера.
Доплер Крістіан (1803-1853) австрійський фізик та астроном. В 1842 вказав на існування ефекту, названого пізніше його ім'ям. Ефект Доплера – це зміна довжини хвилі (або частоти коливань) сприймається спостерігачем під час руху джерела хвиль і спостерігача щодо одне одного. При наближенні джерела до спостерігача довжина хвилі зменшується, а видаленні – зростає. Ефект Доплера дозволяє вимірювати швидкість руху джерела випромінювання та знаходить широке застосування в астрофізиці, спектроскопії, радіо та гідролокації, а останнім часом у випромінюванні системи кровообігу у людини.
Метод лікування полягає в прошиванні та перев'язі артерій, що кровопостачають гемороїдальні вузли. Для виявлення цих артерій використовується ультразвуковий доплерівський аналізатор (КМ-25; Ангіодін-Прокто) Для роботи в прямій кишці створений спеціальний проктоскоп, оснащений спеціальним доплерівським зондом і гнучким світловодом. Ехо-саундер є перетворювачем ультразвукових хвиль в аудіо сигнали, а також проводить спеціальний аналіз доплерівського сигналу. Прошивання артерій виконується через проктоскоп спеціальними атравматичними нитками, які пізніше розсмоктуються самостійно.
Переваги методу перед іншими малоінвазивними способами лікування геморою:
Прошивання гемороїдальних артерій під контролем ультразвукової допплерометрії – потогенічно обґрунтована та ефективна процедура, яка дозволяє усунути приплив крові до гемороїдальних вузлів і одночасно зафіксувати гемороїдальні вузли в анальному каналі, що запобігає їх.
Використання методу при амбулаторному лікуванні добре переноситься хворими.
Процедура шовного лігування повинна проводитись кваліфікованим лікарем колопроктологом.
Дата публікації: 08.01.2023
Statistics: 303