Самостійний «домашній» контроль артеріального тиску є одним із найефективніших методів, які допомагають виявляти гіпертонічну хворобу на ранніх стадіях.
Найважливішу роль у лікуванні та перебігу гіпертонічної хвороби та вторинної артеріальної гіпертензії відіграє рання діагностика. Для цього необхідно періодично вимірювати рівень артеріального тиску. Це зробити просто за допомогою тонометра.
Самостійний «домашній» контроль АТ є одним з найефективніших методів, які допомагають виявляти гіпертонічну хворобу на ранніх стадіях. Для пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском дані отримані в домашніх умовах допомагають лікарю оцінити профіль АТ і призначити більш точну та надійну гіпотензивну терапію.
Важливим фактором, що впливає на якість самостійного контролю артеріального тиску, є використання приладів, що відповідають міжнародним стандартам точності.
Як правильно виміряти тиск?
Виміри артеріального тиску повинні проводитися в спокійній обстановці при кімнатній температурі.
Артеріальний тиск слід вимірювати через одну-дві години після їди.
Протягом однієї години до вимірювання не слід курити, вживати каву та міцний чай та виключити фізичні навантаження.
На вас не повинно бути тугого одягу, що давить.
Рука, на якій буде проводитися вимірювання артеріального тиску, має бути оголена.
Ви повинні сидіти, спираючись на спинку стільця, з розслабленими не схрещеними ногами.
Середня точка плеча повинна бути на рівні серця.
Не рекомендується розмовляти під час проведення вимірювань, оскільки це може вплинути на рівень артеріального тиску.
Ширина манжети винна! бути достатньою. Використання вузької або короткої манжети призводить до суттєвого хибного підвищення артеріального тиску
Вдягніть манжету на 2-3 см вище за рівень ліктьового згину, так щоб вхід трубки в манжету знаходився на рівні серця. Затягуйте манжету рівномірно і щільно з огляду на конус руки, але не туго. Між манжетою та поверхнею плеча пацієнта повинен проходити палець.
Пальцями визначається точка максимальної пульсації плечової артерії, яка зазвичай розташовується відразу над ліктьовою ямкою на внутрішній поверхні плеча. Мембрана стетоскопа має повністю щільно прилягати до поверхні плеча. Слід уникати надто сильного тиску стетоскопом, а також головка стетоскопа не повинна торкатися манжети чи трубок.
Нагнітання повітря до манжети до максимального рівня повинно проводитися швидко на 30 мм рт. ст. вище передбачуваного. Повітря із манжети випускають зі швидкістю 2 мм рт. ст. за секунду до появи тонів («глухих ударів») і далі продовжують випускати з тією ж швидкістю до зникнення звуків. Перші звуки відповідають систолічному артеріальному тиску, зникнення звуків (останній звук) відповідає діастолічному артеріальному тиску.
Для електронних приладів. Увімкніть прилад та дочекайтеся появи на дисплеї «0». Потім потрібно натиснути кнопку «старт». Далі пристрій автоматично видасть показання після їх обробки.
Кардиологический консультативный кабинет доктора Волошиной
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я