Транспортування хворого. Що потрібно знати про перевезення?
Транспортування лежачого хворого – справа досить складна та трудомістка. Звичайно, дуже важлива своєчасна постановка діагнозу та обстеження. Але часто саме перевезення пацієнта до спеціалізованого лікувального закладу для надання медичної допомоги є запорукою його одужання.

Що входить у поняття медичного транспортування хворого?
Медичне транспортування – це послуга, яка включає:
- оцінку тяжкості стану хворого до та під час перевезення;
- підготовка оптимальних умов транспортування;
- власне перевезення пацієнта;
- після прибуття до стаціонару супровід до відділення;
- повідомлення лікаря інформації про стан хворого, маніпуляції, що вводилися лікарські препарати.
Транспортування проводиться на укомплектованих медичним обладнанням сучасних автомобілях. За потреби можна замовити реанімобіль. Послуга надається цілодобово. Усі супроводжуючі – кваліфіковані лікарі швидкої медичної допомоги або середній медичний персонал, які мають усі необхідні посвідчення та чинні сертифікати.
Компанії, що пропонують послуги з транспортування лежачих хворих
В даний час існує велика кількість компаній, що здійснюють перевезення хворих. Відомості про їх послуги можна знайти в інтернеті. Зазвичай їх оператори працюють цілодобово, а на сайті є всі контакти. Замовити транспортування можна телефоном або через інтернет.
Для підбору відповідного перевезення необхідно знати наступне:
- Відстань, на яку проводиться транспортування. Існують компанії, що займаються перевезенням тільки в межах одного міста, на території області, з одного міста до іншого (наприклад, потрібно перевезти хворого з Дніпра до Києва) або навіть до іншої країни (для лікування на території Європи).
- Тяжкість стану хворого. Пацієнтам із серйозними захворюваннями під час транспортування можуть надаватися лікувальні процедури, введення лікарських препаратів, моніторинг життєво важливих функцій та інші маніпуляції.
- Необхідність присутності лікаря під час перевезення. Ця умова також залежить від тяжкості хворого. Для хворих із складними захворюваннями існують лікарські бригади, які мають у своєму складі кваліфікованого спеціаліста. Лікар необхідний для здійснення контролю за станом хворого до та під час перевезення. Якщо пацієнт у стабільному стані або це планова госпіталізація до стаціонару, то при транспортуванні зазвичай достатньо присутності фельдшера.
З сукупності всіх перерахованих умов складатиметься вартість перевезення. Наприклад, що далі потрібно доставити хворого, то дорожча ціна транспортування. Крім перевезення, такі компанії також надають послуги швидкої медичної допомоги. У цьому випадку дзвінок оплачується додатково.
Види транспортування хворих
Серед різновидів транспортування можна виділити такі:
- транспортування з дому до лікувального закладу або навпаки;
- переведення хворих з одного стаціонару до іншого (у тому числі до іншого міста, наприклад, коли необхідно перевезти хворого з Харькова до Києва);
- зустріч або транспортування пацієнта на вокзал або в аеропорт.
Підготовка хворого до транспортування
Правильна підготовка пацієнта до перевезення допомагає уникнути можливих ускладнень та забезпечить хворому максимальний комфорт.
Підготовка повинна враховувати наступні моменти:
- Якщо планове перевезення, то дата і час прибуття машини швидкої допомоги повинні обговорюватися якомога раніше.
- Стан пацієнта має бути максимально стабільним.
- Якщо хворому потрібна перев'язка або гігієнічні процедури, їх необхідно здійснити до транспортування.
- Безпосередньо перед перевезенням краще уникати їди. У машині хворого також не рекомендується годувати (крім випадків, коли планується транспортування на великі відстані).
- Зібрати заздалегідь речі пацієнта (одяг, медикаменти, предмети гігієни та інше).
- Приготувати всі необхідні документи (паспорт, поліс медичного страхування, попередні виписки зі стаціонару, дані лабораторних та інструментальних досліджень та інше).
- До прибуття лікаря краще не одягатися, оскільки фахівець повинен буде оглянути хворого перед перевезенням.
- Перед транспортуванням хворий повинен сходити до туалету.
Пам'ятайте, що тільки при дотриманні всіх перерахованих правил і рекомендацій перевезення лежачого хворого буде безпечним і не стомлюючим.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я
Ця інформація взята з відкритих джерел та представлена Вам для ознайомлення. Вона не є керівництвом для діагностики та лікування та не замінює очної консультації лікаря.
Дата публікації: 07.03.2023
На початок: «Транспортування хворого. Що потрібно знати про перевезення?»
Statistics: 315