Реклама:
Еректильна дисфункція – це нездатність чоловіка досить довго забезпечити стійку ерекцію щодо статевого акта. Якщо ця ситуація повторюється постійно, це може стати серйозною проблемою.
Еректильна дисфункція - це нездатність чоловіка досить довго забезпечити стійку ерекцію для проведення статевого акту. Незважаючи на те, що еректильна дисфункція частіше зустрічається у чоловіків старшого віку, з цією проблемою можуть зіткнутися чоловіки будь-якого віку. Проблеми з ерекцією, що періодично виникають, не є причиною для занепокоєння. Але якщо ця ситуація повторюється постійно, еректильна дисфункція може стати серйозною проблемою, викликаючи цим стрес, вносячи розлад у особисті відносини і стає причиною проблем з особистою самооцінкою.
Латинський термін impotentia coeundi описує нездатність чоловіка ввести статевий член при будь-якій формі проникаючих статевих зносин і завершити злягання через відсутність або припинення достатньої напруженості статевого члена . Однак цей термін себе зжив і в останнє десятиліття у міжнародній літературі не застосовується. Його розглядають застарілим, неточним і таким, що необґрунтовано має осудний підтекст. Замість «імпотенція» говорять про «порушення ерекції» або про «еректильна дисфункція» (ЕД). Порушення ерекції не пов'язане безпосередньо зі здатністю чоловіка до виконання сім'явипорскування - еякуляції.
Статеве збудження у чоловіків - це складний процес, що включає в себе безліч складових: мозок, гормони, почуття, нерви, м'язи, кровоносні судини. Якщо будь-який з цих компонентів дає збій або порушується тонкий баланс у системі їх взаємодії, як результат, може виникнути еректильна дисфункція (ЕД).
Підлоговий член складається з двох губчастих (corpus cavernosum) циліндричних структур, що йдуть паралельно непарній трубці, що виносить сечу і насіння (уретра).
При статевому збудженні нервові імпульси викликають збільшення у кілька разів припливу крові до губчастих циліндрів усередині статевого члена. Цей раптовий приплив крові до губчастих тіл призводить до розпрямлення та ущільнення статевого члена, викликаючи цим ерекцію.
При статевому збудженні, що триває, приплив крові до статевого члена перевищує її відтік, таким чином зберігаючи ерекцію. Після еякуляції або у разі зниження сексуального збудження надлишковий об'єм крові залишає губчасті тіла і статевий член повертається до нормального стану.
Одночасно в медицині існувала думка, що еректильна дисфункція в більшості випадків викликана психологічними проблемами. Проте це відповідає істині. Хоча компонент уяви та емоцій відіграє не останню роль у виникненні ерекції, еректильна дисфункція все ж таки частіше стає наслідком різних органічних порушень, наприклад хронічні захворювання або побічна дія препаратів. Іноді поєднання різних факторів стає причиною еректильної дисфункції.
Мозок відіграє ключову роль у запуску каскаду фізіологічних процесів, що призводять до ерекції, починаючи з відчуття статевого збудження. Різні чинники можуть конкурувати із сексуальним збудженням призводячи до послаблення ерекції або еректильна дисфункція:
Органічні та психологічні причини взаємодіють між собою. Наприклад, незначна органічна проблема, яка знижує еректильну функцію, може викликати почуття тривоги та страху перед новими невдачами. І, як наслідок, виникає еректильна дисфункція.
Різноманітні фактори ризику можуть зробити свій внесок у появу еректильної дисфункції, включаючи:
Вік. Близько 80 відсотків чоловіків віком від 75 років страждають на ЕД. Безліч чоловіків із віком починають помічати зміни у своїй сексуальній активності. Для виникнення ерекції потрібно більше часу, ерегований член може бути не таким твердим або для ерекції потрібна пряма, більш тривала стимуляція. Але ЕД не є неминучим наслідком старіння. ЕД часто виникає у чоловіків старшого віку в основному через супутні захворювання або застосування препартів, які негативно впливають на потенцію.
Хронічні захворювання. До виникнення ЕД можуть призвести захворювання легень, серця, судин, печінки, нирок, нервової системи. Також ендокринні системні порушення, особливо цукровий діабет. Наростання кількості атеросклеротичних бляшок у судинах стає причиною недостатнього припливу крові до статевого члена. А в деяких чоловіків імпотенція викликана недостатнім рівнем тестостерону в крові (гіпогонадизм).
Прийом деяких препаратів. Широкий спектр препаратів, включаючи антидепресанти, препарати, що регулюють кров'яний тиск, знеболювальні та препарати, що застосовуються при раку простати, можуть викликати ЕД, впливаючи на іннервацію та кровопостачання статевого члена. Також імпотенцію можуть спричинити транквілізатори та снодійні препарати.
Хірургічні втручання та травми. Пошкодження нервів, що контролюють ерекцію призводить до еректильної дисфункції. Подібні ушкодження можуть виникнути при травмі органів малого тазу чи спинного мозку. Також високим є ризик виникнення імпотенції при хірургічних втручаннях при раку сечового міхура, прямої кишки або простати.
Зловживання різними речовинами. Хронічний алкоголізм, прийом різних наркотичних речовин також можуть стати причиною зниження сексуального потягу та виникнення ЕД.
Стресс, тривога, депресія та ін. психологічні проблеми відіграють не останню роль у патогенезі ЕД.
>Куріння. Куріння може стати причиною імпотенції через те, що викликає зниження кровотоку. У курців набагато більше шансів страждати на ЕД.
Надлишкова вага. У чоловіків із надмірною вагою ризик захворювання ЕД значно вищий ніж у чоловіків із нормальною вагою.
Метаболічний синдром. Цей синдром характеризується скупченням жиру в ділянці живота, ненормальним рівнем холестерину та триглециридів, високим артеріальним тиском та інсулінрезистентністю
Захоплення велосипедним спортом. Надмірно тривала їзда на велосипеді призводить до здавлення сидінням нервів і судин, що виражається відчуттям оніміння в області геніталій та тимчасової ED.
Дата публікації: 23.01.2023
Statistics: 220