Реклама:
Цікаві медичні факти, які змушують подивитись на цю сферу людської діяльності по-новому. Дізнайтесь 5 медичних фактів, які змусять вас переглянути своє світобачення.
Медицина – складна тема, але водночас і вкрай цікава як для фахівців, так і для сторонніх. Часто можна зустріти дійсно корисні та важливі новини медицини, від яких без перебільшення залежить перспектива подальшого розвитку цієї царини, або які відіграють роль у житті великої кількості людей. Водночас є й просто цікаві медичні факти, які змушують подивитись на цю сферу людської діяльності по-новому, розуміючи її багатство та глибину.
Крім всім відомих слуху, зору, нюху, смаку та дотику у кожної людини є й чимало інших відчуттів, серед яких:
Також відчуття дотику має свій спектр спеціальних можливостей, які іноді навіть виділяють в окремі відчуття. Наприклад, вміння розпізнавати та відрізняти сильний тиск на шкіру від слабкого, розуміння того, де саме відбувається дотик, якої форми те, що торкається тіла тощо.
Відомо, що існує так званий видимий спектр кольорів від інфрачервоного і до ультрафіолетового. Однак і у цьому спектрі є такі поєднання та комбінації, які людина не може побачити за нормальних, тобто звичайних умов спостереження. Це відбувається тому, що око фіксує кольори за допомогою рецепторів трьох різних типів. Кожен з них чутливий тільки до кольорів певного типу. Якщо умовно протилежні кольори знаходяться поряд, ці рецептори входять у конфлікт і не можуть передати інформацію про повну картину, яку мало б бачити око.
Наприклад, такими кольорами є рожевий і салатовий. Якщо дві однакові за розміром плями цих кольорів розмістити таким чином, щоб між ними був білий простір, то людське око цілком нормально буде їх приймати. Однак якщо ці плями будуть поряд, вони почнуть ніби підсилювати та водночас затіняти одне одного.
Швидкість зв’язку між очима та мозком надається за допомогою особливого білку, який здатен на феноменальний темп передачі даних. Його відкрили у 2008 році, і вчені були так вражені цими властивостями сполуки, що назвали її Пікачурин – на честь відомого персонажу аніме про покемонів, швидкого, як блискавка, Пікачу.
Так донорську кров розкладають на плазму, лейкоцити, маса тромбоцитів тощо.
Похмура людина використовує для вираження міміки 43 групи м’язів обличчя. Під час щирої усмішки задіюється лише 17 груп.
Дата публікації: 2021.09.29
Statistics: 155