Реклама:
Худніть з розумом, адже недарма кажуть, що банан - це фрукт мудрої людини!
Екзотичний популярний «фрукт мудрої людини», що завітав до нас із Південно-Східної Азії, надзвичайно корисний. Практично все населення світу споживає його і цінує більше за м'ясо і хліб, адже банани швидко насичують організм поживними речовинами, вітамінами, так необхідними, особливо в зимовий час. До того ж вони смачні, з них можна приготувати ароматні коктейлі, десерти, робити мармелад. Їх можна класти в випічку, смажити і сушити. Банан покращує настрій, роботу шлунково-кишкового тракту, зміцнює кістки і серце, стимулює роботу мозку, нормалізує обмін речовин, видаляє солі з нирок. Рекомендується його споживання при гіпертонії. Застосовується у косметології, сприяє схудненню.
Відвідуючи супермаркет і купляючи жовті плоди, ми, зазвичай, говоримо, що придбали фрукт. Але прийнято вважати банан ягодою, яка виростає у дикій природі на багаторічній трав’янистій рослині висотою до 10 метрів. Кисті з 6 і більше плодів прикріплюються на стеблі і мають зовсім не такий смак, як на полицях супермаркетів. Солодкі поживні бананові сорти ( їх 5) виведені селекціонерами. Популярними сортами вважаються міні-банани - «бебі», «кавендиш», «платано».
Враховуючи те, що в м’якоті ягоди міститься багато вітамінів (А,Б,С,) і мікроелементів, особливо калію і магнію, багатьох людей цікавить, чи можна їх використовувати у дієтичному харчуванні.. Щоб відповісти на це питання, потрібно знати скільки калорій в одному банані.
Його калорійність залежить від сорту, розміру, ваги плода і ступеня зрілості. Вага одного фрукта середнього розміру становить приблизно 150-200 грам. Бананова шкірка займає чверть від загальної ваги. Тому, якщо очистити такий банан, можна отримати таку кількість поживних речовин:
Енергетична цінність 100 гр. продукту становить 95 ккал.
У складі банана завжди є крохмаль. У недозрілих великих бананах його багато. Коли ця речовина потрапляє у ЖКТ, вона спричиняє бродіння. А у спілих бананах з темними плямками крохмаль перетворюється у цукор.
Висновок очевидний. В дієтичному харчуванні можна використовувати невеликі за розміром, повністю стиглі і очищені плоди, враховуючи кількість і вагу. Для цього можна скористатися таблицею калорійності онлайн, де точно вказано калорійність усіх фруктів і приготованих страв.
Перед початком бажано порадитись з дієтологом, або гастроентерологом. Потрібно виключити з харчового раціону солоні, смажені, жирні страви і солодощі. Купити продукт відповідно до вище поданих рекомендацій. Зберігати при кімнатній температурі. Перед прийомом очистити шкірку і видалити білі нитки. Не зберігати більше двох днів, одразу з’їдати.
Протягом дня можна з’їсти три банани з обезжиреним кефіром.
Бананова дієта на 7 днів передбачає на добу споживання 1,5 кг очищених бананів, включаючи зелений чай.
В невеликих кількостях можна використовувати в банановій дієті сир. Приблизно по 3 банани на день можна з’їдати після тренування, фізичних навантажень на свіжому повітрі.
Витримати тиждень на банановій дієті дуже важко. Тому можна два рази в тиждень побалувати себе тоненьким шматочком відвареного м’яса чи яйця. Наступного тижня потрібно робити плавний перехід до звичайної їжі і не переїдати, адже втрачені калорії швидко повернуться у більшій кількості.
Якщо надзвичайно складно витримати тижневу дієту, можна практикувати ранкову або вечірню бананову, дотримуючись звичайного раціону.
Худніть з розумом, адже недарма кажуть, що банан - це фрукт мудрої людини!
Дата публікації: 2020.02.03
Statistics: 190