Реклама:
Якщо утворилася свіжа грижа, невеликих розмірів її можна практично повністю вилікувати методами мануального впливу із застосуванням різних прийомів мануальної терапії.
На сьогоднішній день правильне лікування хребта актуальне для наших пацієнтів. Основна проблема у лікуванні хребта – це хребетна грижа. Що ж це таке та які методики лікування застосовуються?
Грижа – це будь-яке виходження будь-яких нутрощів з порожнини, в якій вони нормально укладені, що супроводжується випинанням стінок порожнини, що є вихід пошкодженого міжхребцевого диска за межі своїх кордонів.
Грижа міжхребцевого диска – одне з найскладніших і найнебезпечніших захворювань опорно-рухового апарату, крім того, вона є найпоширенішим і найважчим проявом остеохондрозу хребта.
Існує кілька різновидів міжхребцевих гриж:
I стадія – при появі тріщин у міжхребцевих дисках утворюється грижа до 2-3 мм, найчастіше відбувається подразнення задньої поздовжньої зв'язки. На першому етапі пульпозне ядро випинається, порушується кровообіг цієї зони, виникає набряк місцевих тканин, гіпоксія корінця спинного мозку, спайковий процес. Внаслідок подразнення нервових гілочок хребетного нерва відбувається спазм судин. У хворих з'являються гострі простріли в шийному, грудному, поперековому відділах хребта. А також незначні дистрофічні процеси.
II стадія - характеризується появою протрузій (4-8-15 мм). При цьому гострі болі в шийному грудному відділі мають притуплений характер, а в результаті подразнення задньої поздовжньої зв'язки з'являється відбитий біль у руці, нозі. Виникає компресійний корінцевий синдром, який обумовлений механічним стиском і натягом корінця. При цьому виникає набряк корінця, порушується його кровопостачання. При прямому контакті грижі міжхребцевого диска з корінцем хімічне роздратування викликає інтенсивніший больовий синдром.
III стадія – активно починають рости остеофіти, утруднюється кровообіг, частково відбувається атрофія нервового корінця, драглисте ядро диска практично не виконує своїх амортизаційних функцій. /p>
IV стадія – через постійний біль відбувається атрофія навколишніх тканин, через що в хребті та суглобах больові відчуття пропадають. Це призводить до зморщування та ущільнення міжхребцевого диска, кальцинування, нульової рухливості хребетно-рухового суглоба – анкілозуючої блокади. Залежно від того, на якій стадії знаходиться захворювання (I-IV), можна прогнозувати результат.
Причинами виникнення гриж може бути сколіоз у дітей, остеохондроз, або різні травми, надмірні навантаження на хребетний стовп, вікові зміни, дерматорні реакції (перепади температур), вісцеральні реакції (захворювання) внутрішніх органів), що призводять до порушення обміну речовин у міжхребцевому диску, вірусний та ревматоїдні фактори, неправильне харчування, екологія...
При лікуванні гриж важливо враховувати віковий фактор, наявність хронічних захворювань хребта, внутрішніх органів, суглобів нижніх кінцівок, а також розміри гриж та їх місцезнаходження.
Приміром, грижа може тиснути на внутрішню і задню поздовжню зв'язку, може бути задньостороння, передньобічна, бічна, формальна (серединна) - грижа Шморля, а може бути і комбінована. При лікуванні аналізуються індивідуальні особливості кожного пацієнта та прогнозується перебіг лікування даного захворювання.
Якщо утворилася «свіжа» грижа, невеликих розмірів її можна практично повністю вилікувати методами мануального впливу із застосуванням різних прийомів мануальної терапії. Але якщо ця проблема існує не один місяць, а триває роками, то в такому разі включаються захисні пристосувальні функції – саморегуляція організму. У такому разі мануальна терапія спрямована не стільки на зменшення грижі, а скільки на усунення больового синдрому та усунення першопричини захворювання, запобігання подальшій прогресії дискогенної хвороби.
Приступ остеохондрозу - чудовий привід усвідомити, наскільки прекрасне життя. Приходиш до мануального терапевта, відчуваючи себе перекошеною грудкою болю... а назад - наче на крилах летиш...
Лікар–вертебролог Коротченко В.А.
Дата публікації: 01.12.2024
Statistics: 99